Daily Archives: 4.2.2018

MPSV podniká kroky k důchodové reformě

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce do konce února poslat vládě důchodovou novelu, která by zvýšila poměr pevné části důchodu k průměrné mzdě z devíti na deset procent a zvedla o 1000 korun penzi lidem nad 85 let.

Invalidé čekají na razítko měsíce. Posudkových lékařů je zoufale málo

Na jejich rozhodnutí závisejí tisíce lidí, kteří čekají na invalidní důchod nebo příspěvek na péči.  Přesto se řady posudkových lékařů nebezpečně tenčí. Na úřadech už jich chybí více než šedesát – tedy asi pětina. Podle vedení resortu práce a sociálních věcí tak hrozí naprostý kolaps posudkové služby.

Školy upozorňují na mezery v inkluzi

 Téměř 100 dětí s postižením z krajských základních škol, které byly zapojeny do běžné výuky, se muselo vrátit do původních zařízení, takzvané inkluzivní vzdělávání podle zkušeností pedagogů funguje spíše u dětí s lehčími poruchami. Problém je u těžších vad, hlavně mentálních postižení a autistických poruch. Školy by však měly podle zákona být připraveny i na tyto děti.

Měsíc rehabilitace stojí 14 tun víček. Málokdo ví, čím procházíme, říká otec syna v bdělém kómatu

Miloš Svoboda se už deset let stará o svého postiženého syna Davídka. S manželkou se před 11 lety rozhodli, že si vezmou dítě z dětského domova.