Daily Archives: 6.2.2018

Florbalisté na vozíku si zkusí i basketbal

Sportovci s tělesným postižením jsou v Českých Budějovicích skutečně aktivní. Kromě úspěšných atletů, vzpěračů, plavců či veslařů ve městě působí i dva sportovní týmy, sledgehokejisté a florbalisté na vozíku.

Kráska z Říma, která trpí kožní nemocí vitiligo, se fotí nahá

Ne každý by to dokázal. Dvacetiletá kráska z Říma Francesca Contiová, která trpí kožním onemocněním vitiligo, neschovává svou pokožku posetou skvrnami pod oblečení. Naopak. Stala se fotomodelkou a její akty jsou důkazem, že krása má mnoho podob.

Šumperského vozíčkáře Julia Vargy se bála StB, jeho příběh vyšel jako komiks

Julius Varga. Invalidní muž na vozíku, disident, jehož se v osmdesátých letech bála Státní bezpečnost a především svou odvahou inspiroval další lidi.

Karlovarské muzeum připravilo unikátní expozici. „Prohlédnou“ si ji i nevidomí

Novou expozici karlovarského muzea si mohou „prohlédnout“ i nevidomí. Jejich očima je totiž nejen průvodkyně, která dopodrobna popisuje každý exponát, ale také haptická stezka, která tu byla v průběhu rekonstrukce vytvořena. Zde si jednotlivé předměty mohou lidé osahat.

Lůžková rehabilitační péče vznikla nově v nemocnici

Oddělení následné rehabilitační péče v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově přivítalo na začátku roku první pacienty.

Lékaři odhalí u dvaceti dětí ročně vrozené srdeční vady

Většinu případů zachytí doktoři už během těhotenství matky.

Manžel už přes rok čeká na rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP. Jak dlouho to ještě může trvat?

Dotaz:
Vloni v lednu podal manžel žádost o přiznání průkazu ZTP. Po 3 měsících dostal odpověď, že byla žádost odeslána ke krajské komisi. Asi v září 2017 dostal odpověď, že mají více žádostí a malý počet zaměstnanců. Od té doby se nikdo neozval. Zdá se mi ten čas neúměrně dlouhý. Prosím o vyjádření, jak dlouho to ještě může trvat? Manžel téměř nevidí, všude potřebuje doprovázet.

Je možné i nadále získat příspěvek na pracovní asistenci?

Dotaz:
Dříve bylo možné získat příspěvek na tzv. Pracovní asistenty. Je to možné i nadále? Přímo se totiž nikde o nich nehovoří.