Daily Archives: 9.2.2018

Děti házely kladivem pod dohledem olympioničky

Čtyři stovky sportovců ze zařízení pro hendikepované z celého regionu se sjely na již čtrnácté Hry pro radost pořádané kolínskou mateřskou, základní a praktickou školou.

V Motole konečně vyroste první moderní ubytovna pro rodiče těžce nemocných dětí

V Česku vyroste první dům pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí ležících v nemocnici. Po patnácti letech, kdy se Nadační dům Ronalda McDonalda snažil prosadit takový záměr, jeho zástupci podepíšou s nemocnicí v pražském Motole smlouvu. To už ve středu 14. února. Náhradní domov pro rodiny ve složité situace bude čerpat inspiraci u zahraničních kolegů, kde tento koncept, jak dříve popsal server Lidovky.cz, funguje již dlouhodobě.

Linka 112 oslaví svůj den

V životě může přijít situace, kdy člověk musí zavolat na tísňovou linku. Čísla 150, 155 a 158 jsou všeobecně známá, lidé ale často nevědí, k čemu je linka 112. Na ni se volá, když je třeba pomoci hasičů a v případě rozsáhlejších mimořádných událostí, kdy je nutná spolupráce více záchranných složek. Tísňovou linku 112 je vhodné využívat i v případě, kdy si postižený není jist, která složka by mu měla poskytnout pomoc.

Návštěva poodhalila žákům školy svět nevidomých

Koncem ledna navštívila rychnovskou školu ZŠ Mozaika paní Renata Moravcová z Dobrušky, která je předsedkyní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Dobrušce a v Rychnově a současně i předsedkyní celorepublikového Klubu držitelů vodicích psů.

Oční protézy z tiskárny? Na míru a rychleji

O oči přichází člověk po úrazu i kvůli nemoci. Tradiční protézy, které mají zrakově postiženým usnadnit život, však přinášejí i problémy. Třeba delší čekání a nejisté výsledky.