Daily Archives: 13.2.2018

V nemocnici už ho chtěli pitvat. Přežil, ale péči potřebuje nonstop

Byli jsme úplně normální rodina, vzpomíná Laďka Heřmanová na rok 1986. Jejímu staršímu synu Pavlovi byly tehdy tři roky, mladšímu Petrovi rok a půl. Nikdy by ji nenapadlo, že o třicet let později bude muset svého prvního syna krmit žaludeční sondou a že s ním bude komunikovat pouze pomocí výrazu jeho tváře.

Krása: Je třeba plnit Úmluvu práv osob se zdravotním postižením

vaclav-krasa

Hostem ČRo Plus byl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který hovořil o novém prohlášení ombudsmanky, jež se hodlá více věnovat právům zdravotně postižených a prosazovat rozšíření pomoci společnosti hendikepovaným spoluobčanům.

Rušné křižovatky jsou pastí pro nevidomé. Pomoci jim má mapa

Přejít bez úhony Šaldovo náměstí v Liberci je pro zrakově postižené jako v ruské ruletě. Buď ozvučení na semaforech funguje a oni rušnou křižovatku přejdou nebo mají smůlu.

Krutý obchod se zdravím? Postižené zaměstnance podle obžaloby obrali na výplatách o stovky milionů

Společnosti brněnského podnikatele Aleše Mokrého zaměstnávaly stovky zdravotně postižených lidí. Díky tomu dostávaly miliony korun od Úřadu práce. Jenže zaměstnanci viděli jen část peněz. Tři jednatelé společností teď u krajského soudu čelí obžalobě z dotačního podvodu. Měli zpronevěřit 338 milionů korun.

ÚP ČR poskytl loni 5,7 mld. Kč na podporu zaměstnávání OZP

Během uplynulého roku podpořil Úřad práce ČR v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti 8 552 osob se zdravotním postižením (OZP). Na podporu jejich zaměstnanosti poskytl za 12 měsíců celkem 5,72 mld. Kč (v roce 2016 – 5 mld. Kč, za rok 2015 pak – 4,38 mld. Kč).

Vondráčková, David i Kohák. Ples patriotů pomohl Leonce

Ples severočeských patriotů? Je to pro nás událost, shodují se Ústečané. Jeho devátý ročník se odehrál v sobotu tradičně v Domě kultury.