Daily Archives: 15.2.2018

Je vozíčkářka. Přesto nedostala příspěvek na plošinu

Jaké to asi je být odkázána na invalidní vozík? Tohle si zřejmě nikdo představit nechce, ale někdo by určitě měl. Třeba ten, kdo rozhoduje o státní pomoci.

Obžalovaní měli okrást český stát o 300 milionů

Více než 300 milionů korun měli podle obžaloby vylákat ze státu podvodníci, kteří na oko zaměstnávali zdravotně postižené.

Na autodromu se plnily sny

Na závodním okruhu v Mostě si handicapovaní řidiči plnili svá přání. Někteří střihali zatáčky ve svých vozech, jiní osedlali třeba autobus. Akci Řídíme to všichni pořádala nezisková organizace Cesta za snem.

Trvalá hyperaktivita. U mnohých přetrvává až do dospělosti

Zapomeňte na to, že ADHD, lidově řečeno hyperaktivitou, trpí jen děti nebo dospívající. A že pak problémy spojené s touto diagnózou samy od sebe zmizí. To se sice stát může, ale většina z těch, koho se to týká, trpí potížemi i v dospělosti.

Když plíce nefungují

Z řady plicních onemocnění lidé nejvíc podceňují chronickou plicní obstrukční nemoc. Kašlou a jsou dýchaviční i při malé tělesné námaze, přesto nezajdou do plicní ambulance. Nakonec je tam stejně doženou jejich potíže. Bohužel k tomu často dojde až ve chvíli, kdy už mají tuto chorobu v pokročilých stadiích a lékaři jim mohou pomoci jen omezeně. U této nemoci jde o velmi častý jev. Bohužel.

V myšlenkách má Paralympiádu 2020 v Tokiu

V uplynulém týdnu se v sále hradecké Filharmonie uskutečnil slavnostní galavečer, na kterém se vyhlašovaly výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 města Hradec Králové. O pořadí v šesti kategoriích (jednotlivci, kolektivy, hendikepovaní sportovci, Síň slávy, Cena Fair Play, dobrovolní trenéři a cvičitelé) rozhodla odborná komise. Ovšem v kategorii Hvězda Hradeckého deníku rozhodovali čtenáři. A prvenství v ní dokázal obhájit hendikepovaný sportovec TOMÁŠ NEVĚČNÝ, který se úspěšně věnuje basketbalu na vozíku a cyklistice na handbiku.