Daily Archives: 21.2.2018

Situace na úřadech práce je tristní

Téma, které konečně začíná zajímat i politickou špičku v podobě tristního stavu na úřadech práce. Se zavedením nové legislativy začala eskalovat dlouhodobě špatná situace na jednotlivých úřadech práce, především ve strukturálně postižených krajích.

Hlavní poutě na Velehradě i na Sv. Hostýně

Na Sv. Hostýně se bude letos konat 9. pouť zrakově postižených, a to dne 23. června. Přinášíme i program ostatních hlavních poutí jak na Velehradě, tak i na Sv. Hostýně.

Neslyší, i tak patří na lyžích k nejlepším

Někdy je zvuk pípání posledních sekund natolik vysoký, že se musí spolehnout na startéra a jeho odpočet na prstech rukou, než se spustí ze svahu dolů. Jinak česká lyžařka Tereza Kmochová žádnou pomoc nepotřebuje, a přestože od narození neslyší, vyrovnaně soupeří se závodnicemi, které žádný hendikep nemají.

Tři králové v hlavním městě vykoledovali 3,4 milionu korun

Dárky pro opuštěné seniory, vitaminové tablety i dětský tábor pomůže v hlavním městě zaplatit Tříkrálová sbírka, která se konala první dva lednové týdny. Vybrané peníze se budou dělit podle předem zveřejněného klíče. „Z celkového výtěžku pomáhá 65 procent přímo v regionu, 15 procent využívá na své projekty diecézní Charita, 10 procent putuje na pomoc potřebným do zahraničí, 5 procent jde na celostátní projekty a 5 procent pokrývá režii sbírky,“ uvedl mluvčí Charity ČR Jan Oulík.