Daily Archives: 24.2.2018

Mám Rs a manžel je po výměně kyčlí. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na auto. Mám Rs inv. Důchod 2. Stupně + kartu ZTP. Manžel inv. Důchod 3. Stupně po výměně kyčlí.

Praktici se naučí poznat psychopata a zasmát se v ordinaci

Lékař je lékem sám o sobě – musí se umět dávkovat a znát svoje nežádoucí účinky. Toto bude jedna z vět, kterou uslyší 1500 lékařů a sester na Kongresu primární péče od psychiatra Radkina Honzáka. V rámci své přednášky Psychopati mezi námi a Humor a smích v životě a v medicíně, zkusí praktické lékaře přimět k využívání humoru. Na dvoudenní akci se do Prahy sjedou lékaři pro dospělé, děti a dorost a zdravotní sestry z celé republiky už tento pátek. Kongres jim nabídne znalosti ze světa kardiologie, akutní medicíny, neurologie a řady dalších oborů.

Ticho v bobu. Noska nabíjejí reakce lidí, které motivuje olympijským startem

Je kolem něj ticho, ale nebere to nijak tragicky.
Jakub Nosek v Pchjongčchangu píše další z mnoha neobvyklých olympijských příběhů. V osmadvaceti letech prvně reprezentuje Česko na dvojbobu i čtyřbobu v pozici brzdaře. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, kdyby se nejednalo o vůbec prvního sluchově postiženého olympionika v historii.

Nechceme, aby ministerstvo dělalo rozdíly, prohlašují tachovští rodiče

Petici už podepsalo přes osm tisíc lidí.

Holčička zase slyší. Na naslouchátko jí přispěli dárci

Pětiletá Martinka, která bydlí se svou maminkou v Krásné Lípě, je sluchově postižená. Loni v listopadu se jí stala nešťastná událost – jedno ze sluchadel, díky nimž mohla slyšet, ztratila. Finanční situace v rodině není jednoduchá, její maminka je částečně invalidní a na své dvě děti je sama. Sluchadlo se ale brzy díky dobrým lidem podařilo zase získat.