Daily Archives: 2.3.2018

Jsem v ID I. stupně. Na jaké daňové slevy mám nárok?

Dotaz:
Mám uznanou ID I. stupně a nyní mám průkaz TP. Zajímá mě na jaké všechny daňové slevy mám nárok? Pakliže na vůbec nějaké?

Řada typů rakoviny se mění v dlouhodobě zvladatelné chronické onemocnění

V léčbě rakoviny probíhá bouřlivý vývoj. Snad žádný jiný obor nezaznamenal v posledních dekádách takovou proměnu. Výsledkem je trochu paradoxně nárůst počtu onkologických pacientů.

Všechno vždy absolvuju spolu s lidmi, pro které to dělám…

Cesta za snem není jediný projekt, za nímž Heřman Volf, jehož úraz upoutal na invalidní vozík, stojí. Před pár lety odvezl na handbike poselství českých vozíčkářů i k papeži do Vatikánu. Jeho sdružení pořádá i cyklomaraton. 2222 kilometrů napříč republikou za 111 hodin. Tuto sobotu budou jeho jméno skloňovat účastníci Handy kvadriatlonu v Bedřichově.

Kapitán Válečníků hledá děti, kterým by mohl pomoci

Jakub Houška není jen kapitánem děčínského basketbalového týmu Válečníků, ale také spravuje charitativní projekt Koubasket.
Pro ten se mu nyní podařilo získat více než 100 tisíc korun.

Dívka s Downovým syndromem sní o olympiádách

Když se Madlenka Sailerová 13. srpna 2005 narodila, rodiče si mysleli, že budou prožívat nejšťastnější chvíle v životě. Radost se záhy mísila se strachem. Ještě na porodním sále se manželé dozvěděli, že lékaři mají u holčičky podezření na Downův syndrom. Obavy se naplnily. „Zpráva nás položila, ale rychle jsme se zmobilizovali a rozhodli, že Madlence dáme maximum,“ shodli se Sailerovi z Rokycan. Někteří lidé, včetně odborníků, je ovšem od takového předsevzetí zrazovali.