Daily Archives: 5.3.2018

Vyučuje neverbální komunikaci i nevidomé

specialistka na neverbální projevy NOEMI ZÁRUBOVÁ-PFEFFERMANNOVÁ (67) přednáší psychologii mimiky a gestiky na katedře nonverbálního divadla a komunikační dovednosti pro studenty hudebních oborů a hudební produkce na HAMU. Vyučuje neverbální komunikaci i nevidomé.

Kavárna ve tmě. Jaké je to nevidět

„To musíte jít ven a zaklepat,“ říkaly mi ve čtvrtek ze tmy dvě dámy. „Vletěla“ jsem totiž do kavárny Měsíc ve dne, kde se právě konala tzv. Kavárna ve tmě, a nevšimla si na dveřích výzvy „klepejte“. Nevidomí zde obsluhují hosty v zatemněném prostoru. Zdraví lidé si zkusí, jaké je chvíli nevidět.

Zaměstnanci zpracují 16 tun textilií za měsíc

Téměř rok funguje v bývalém kulturním zařízení na Sychrově firma Krok. Zaměstnává výhradně invalidy. Tento týden přijala posledních šest lidí do plného stavu. Oproti loňským začátkům zpracovávají zaměstnanci dvakrát více použitého textilu, který putuje do automobilového průmyslu. Eva Daňová je jednou z šesti nových, kteří tento týden do Kroku nastoupili.

Světový unikát z Homolky: mikrofiltr zabrání mrtvici

Kardiologové pražské Nemocnice Na Homolce pod vedením profesora Petra Neužila provedli v pátek unikátní zákrok, který se ještě nikdy ve světě neuskutečnil. Pěti nemocným pacientům s životem ohrožující fibrilací srdečních síní trvale zavedli do krkavice na krku speciální mikrofiltr, který zachytí krevní sraženinu a nepustí ji dál do mozku, kde by mohla způsobit mrtvici.