Daily Archives: 11.3.2018

VZP: Verdikt soudu o úhradě léku může ohrozit financování zdravotnictví

Městský soud v Praze, který v úterý rozhodoval o sporu VZP s klientkou dožadující se proplacení standardně nehrazeného léku, postupoval podle pojišťovny VZP v rozporu s rozsudky v obdobných případech. Klientce totiž přiznal úhradu velmi drahého léku, který podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv pro její diagnózu hrazen být nemá a není v jejím případě ani jedinou možností léčby. Soud tak fakticky rozhodl, že léčbu, která může vyjít odhadem až na 1,5 milionu korun ročně, má VZP uhradit jen proto, aby nemocná nemusela držet dietu.

Jak funguje kochleární implantát

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy se připojí k festivalu Týden mozku 2018 interaktivní výstavou Mozek na Jedničku. Návštěvníci budou moci prostřednictvím lékařů a mediků 1. LF UK zblízka nebo rovnou na vlastní „kůži“ zkoumat funkce nejsložitějšího orgánu lidského těla – mozku. Předvedou i jak funguje kochleární implantát pro neslyšící.

Hledá se zaměstnavatel! Zn.: dává stejné šance také handicapovaným

Soutěž oceňuje firmy a společnosti, které zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na běžném trhu práce. Karlovarský kraj – Najít práci, kde je člověk spokojený, je fuška i pro zcela zdravé lidi. Daleko složitější to mají handicapovaní. A právě firmy, které i jim vytvářejí vhodné podmínky pro zaměstnání, hledá soutěž s názvem Stejná šance.