Daily Archives: 14.3.2018

Dostala jsem pokutu za to, že na parkovišti neparkuji na místě pro invalidy. Můžete mi to prosím vysvětlit?

Dotaz:
Vlastním průkaz ZTP a mám dotaz, zda je možné parkovat na parkovišti mimo vyznačené místo pro ZTP. Parkovala jsem mimo toto místo a příslušník městské policie mi uložil pokutu ve výši 300 Kč za neoprávněné parkování – prý jsem si měla toto místo najít a doložil to fotografií, že tam volné místo bylo. Za celých víc jak 20 let, co průkaz vlastním, jsem se s něčím podobným nesetkala. Můžete mi prosím celou situaci vysvětlit?

Plaga: Inkluzi vylepšíme vyhláškou

Ministerstvo školství bude testovat elektronické výkaznictví, aby ulevilo školám. Slovo, které budí vášně, získalo reálný číselný i obsahový rozměr. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) seznámil novináře s analýzou, která podrobně rozebírá, co přinesly nové podmínky pro společné vzdělávání dětí do českých škol. „V návaznosti na tento materiál nevidím potřebu změny v legislativě, žádoucí úpravy se dají zvládnout pomocí vyhlášky,“ uvedl ministr. Dodal, že na inkluzi bude pro příští rok žádat dvě miliardy navíc, takže celkem by mělo jít o pět miliard korun.

Domovy pro seniory jsou plné, staví se další

Vzhledem k tomu, že také populace na Kladensku stárne a lidé se i v tomto regionu dožívají čím dál vyššího věku, musí města čím dál častěji řešit otázku, kdo se o dříve narozené postará. Jejich příbuzní a potomci jsou vesměs pracovně vytíženi a málokteří jsou natolik finančně zabezpečeni, aby si mohli dopřát soukromou pečovatelku. Tam, kde pomoc příbuzných nestačí nebo bydlí moc daleko, nastupuje pobytové zařízení s pečovatelskou službou. Jenže. Domovy pro seniory nejsou nafukovací a už nyní praskají ve švech.

Neratovský zlatavý mok pomůže postiženým

Ještě donedávna byl Neratov v Orlických horách Bohem zapomenutým místem. Stačil však entuziasmus faráře Josefa Suchára a už má Neratov dva svaté patrony. Jedním je Panna Marie, jež drží ochrannou ruku nad zdejším kostelem. K ní se loni přidal i sv. Augustin, patron všech pivovarníků. Neratov se totiž téměř po třech staletích dočkal pivovaru.

Zubatá žába se vydražila za pětaosmdesát tisíc

Plyšák zubaté žáby, coby maskot závodní posádky, zatím Martinu Kolomému vítězství v Rallye Dakar nepřinesl. Zato ale každoročně pomáhá v dobročinnosti. Nezbytnou součástí městského plesu v Bruntále se stala dražba zubaté žáby, která jako talisman za čelním sklem vozu doprovázela Martina Kolomého na automobilových závodech v předešlém roce.

Češi zjistí, jak staré mají plíce

Jak staré mám plíce? Fungují mi dobře? Na tyto otázky odpoví lidem od dnešního dne farmaceuti ve vybraných lékárnách. Onemocnění plic jsou na celém světě druhou nejčastější příčinou úmrtí, v České republice mají ročně na svědomí přibližně desetinu všech úmrtí. Včasný záchyt a léčba by mohly tato hrozivá čísla zlepšit.

V Centru poradí sluchově postiženým i jejich blízkým

Poradnu pro neslyšící a nedoslýchavé provozuje v Havlíčkově Brodě v Nádražní ulici Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé Kraje Vysočina.