Daily Archives: 20.3.2018

Manžel je po operaci kyčle a já mám operovaná kolena. Máme nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
RÁDI BYCHOM VĚDĚLI ZDA MÁME NÁROK NA PRŮKAZ ZTP, KDYŽ MANŽEL JE PO OPERACI KYČLE A JÁ MÁM OPEROVANÁ OBĚ KOLENA. JESTLI ŽE ANO,KDE A JAK MÁME ŽÁDAT?

Potřebuji zakoupit auto ještě před přiznáním příspěvku. Je to možné?

Dotaz:
Podala jsem si žádost jako osoba ZTP o příspěvek na pořízení auta, ale potřebuji koupit auto dříve než bude přiznán příspěvek. Je to možné?

Těžká inkontinence – problém, o kterém se nemluví.

Únik moči při jakékoli fyzické námaze, nebo trvalý únik moči bez jakékoli kontroly. S tím se musejí potýkat pacienti s těžkou formou inkontinence. Často je doprovázena i únikem stolice. Postihuje především starší pacienty, a to ženy i muže.

Pravidelný pohyb je jedním z klíčových faktorů léčby dětských revmatických onemocnění

Juvenilní idiopatická artritida (JIA) je nejčastějším dětským revmatickým onemocněním. I když přesná data pro Českou republiku nejsou k dispozici, předpokládaný počet dětí do 18 let trpících JIA se u nás pohybuje kolem dvou tisíc.

Plavce se zdravotním postižením čeká už šestnáctý Pohárek

Už jen pár dnů zbývá do startu největší akce určené sportovcům se zdravotním znevýhodněním na Karlovarsku a jedné z největších akcí toho druhu v celé republice.

Brněnský gel pomůže i při léčbě rakoviny

Pomůže při léčbě popálenin, hojení zlomenin nebo zefektivní léčbu rakoviny. To vše umí nový hydrogel, který vynalezli vědci brněnského výzkumného centra Ceitec. Jeho autoři doufají, že za pět až deset let jej využijí lékaři v praxi.

Velikonoce přinesly na hejtmanství rozmanité výrobky klientů sociálních služeb

Desítky ministánků zaplněných rozmanitými velikonočními motivy prozářily v pondělí chodby i zázemí jednacího sálu zastupitelů v budově krajského úřadu na pražském Smíchově. Na prodejní výstavu přijeli s výrobky svých klientů rozmanití poskytovatelé sociálních služeb – jak příspěvkové organizace Středočeského kraje, mezi nimiž převažovaly domovy pro seniory, tak neziskové organizace; jak zařízení ústavního typu, tak i denní stacionáře nebo chráněné dílny.