Daily Archives: 27.3.2018

Mohu dostat výpověď kvůli tomu, že jsem dostal invalidní důchod?

Dotaz: Je mi 55 let, jsem na pracovní neschopnosti po těžké operaci páteře. Ošetřující lékař mi doporučil zažádat o invalidní důchod. Problémy s páteří nesouvisí s prací, kterou vykonávám. Může mi být v případě přiznání invalidního důchodu pracovní poměr ukončen?

Je jim přes padesát. Poprvé v životě šli do práce

Už 6 provozovnu pro handicapované otevřelo na jižní Moravě družstvo invalidů MYJÓMI. V chráněné dílně v Miroslavi na Znojemsku pracuje zhruba 20 lidí převážně z domovů pro zdravotně postižené z okolních obcí. Přestože je  většině z nich kolem 50 let je to jejich vůbec první zaměstnání.

Poruchu statiky pánevního dna u žen léčí novou metodou jako první v Česku

Více než dva tisíce zákroků ročně zvládnou lékaři gynekologickoporodnického oddělení chomutovské nemocnice, která jako jedna z pěti spadá pod společnost Krajská zdravotní. Z tohoto počtu je asi osm stovek porodů. Zbylou část tvoří gynekologické operace. Specialitou místního oddělení jsou urogynekologické zákroky. Rozhovor s primářem.

Koblasa na vyhořelé dráze bojoval s následky chřipky

Brno – Před startem šampionátu měl medailové ambice, plány mu však částečně narušila nemoc. Brněnský hendikepovaný cyklista Ivo Koblasa (na snímku) prodělal před mistrovstvím světa v brazilském Riu de Janeiro chřipku, i přesto vybojoval čtvrté místo v kategorii C2 ve scratchi.