Daily Archives: 30.3.2018

Audit: Na MPSV pochybili, je to za miliardu

Předchozí vedení ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v čele s Michaelou Marksovou (ČSSD) se chovalo nehospodárně, tvrdí ministryně práce v demisi Jaroslava Němcová (ANO). Vyplývá to podle ní z výsledků vyšetřovacího auditu, které resort zveřejnil.

Asociálně na sociální bydlení

Návrh zákona o sociálním bydlení, který chce vláda přijmout do října, přinese ztrátu šance normálně bydlet. O tom, kdo bude v sociálním bytě, rozhodnou starostové.

Nevidomí chtějí seniorům prostřednictvím návštěv zkrátit samotu

Skupina nevidomých chce pomáhat seniorům v boji se samotou. Založili proto sociální startup s názvem Návštěvy POTMĚ, jehož prostřednictvím mohou senioři, kteří tráví většinu času o samotě doma, v stacionářích nebo domovech pro seniory, nalézt mezi nevidomými a slabozrakými člověka se společnými zájmy pro trávení volného času.

Nevidomé do bank navádí majáčky, pomáhají i ozvučené bankomaty

Zaplatit přes internetové bankovnictví třeba složenku za elektřinu nebo stejnou věc vyřídit v bance u přepážky. Pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Tedy pokud nejste nevidomý nebo slabozrací. A takových lidí je v Česku podle odhadů až 100000. Co dělají banky pro to, aby jim vyšli vstříc?

Schváleno. Vládou prošly slevy na dopravu

Vláda v demisi schválila kontroverzní návrh na zavedení slev z jízdného pro mládež a seniory ve výši 75 procent. Slevy by měly začít platit od června, budou se týkat linkových autobusů a vlaků. Opatření zlevní cestování třetině obyvatel Česka.