Archiv: Duben 2018

Senior taxi v problémech?

Vedení Litovle končí se spolkem, který vozí seniory. Provozovatel chce pokračovat dál

Od 17 let je na vozíčku. Teď v Česku vyrábí vozíčky pro sportovce

V sedmnácti letech zažil těžkou dopravní nehodu, po které zůstal na vozíku. Zbyňku Sýkorovi trochu překvapivě pomohl zpět do normálního života sport, který se stal jeho nedílnou součástí. Teď, po dalších sedmnácti letech, se v rodných Českých Budějovicích snaží pomáhat lidem, které potkal podobný osud. Ať už tím, že se stará o místní komunitu, organizuje sportovní aktivity nebo se s přáteli pustil do výroby specializovaných vozíků.

Stovky firemních dobrovolníků se 18. května zapojí do Give & Gain Day

V pátek 18. května proběhne po celé České republice mezinárodní den dobrovolnictví Give & Gain Day 2018, který již poosmé propojí firemní dobrovolníky s neziskovým sektorem. Akci každoročně pořádá Byznys pro společnost.

Sledge hokejistovi někdo ukradl veškeré vybavení. Nové si těžko dovolí

Sledge hokejistovi a předsedovi klubu HC Sledge Studénka Tomáši Mlčákovi ukradl neznámý zloděj kompletní sportovní vybavení. Muž, který přišel při úrazu o nohu, teď řeší, jak se připraví na novou sezonu.

Ani zkušení řidiči často o potížích slepců v MHD nevědí, říká školitel

Správně se orientovat v dopravě dnes nevidomým ulehčují nejen speciální vysílačky, které si mohou koupit, ale pomáhat by jim měli stále víc i řidiči MHD. Každý rok musí povinně projít školením. Nováčci si navíc zkouší, jaké to je cestovat tramvají, když člověk nevidí.

Hluchý a napůl slepý pes hlídal tříletou holčičku ztracenou v buši

Sedmnáctiletý honácký pes Max byl jediným společníkem tříleté dívky, která se minulý pátek zatoulala z farmy nedaleko australského města Warwick a strávila studenou a deštivou noc v buši. Pes po celou dobu děvče zahříval a nakonec to byl on, kdo upozornil na to, kde se dítě nachází.

Neobvyklé diagnózy: permanentní vzrušení, kosti místo svalů

Z vašeho těla se stává krunýř, protože svaly se mění na kosti. Vaše končetiny vás ohrožují, protože je nemáte pod kontrolou. Necítíte bolest, proto vás nevaruje, tím horší jsou pro vás následky neštěstí. Seznamte se se zdravotními poruchami, jimž věda stále nerozumí.

Autisté zůstanou ve svém. Ze sloučení škol sešlo

Rodiče autistických dětí už klidně spí. Jejich potomci zůstanou v původní škole. Úterní jednání na krajském úřadě o slučování MŠ, ZŠ a Praktické školy v Dlouhé ulici se školou ve Štítného ulici bylo pro rodiče dětí s poruchou autistického spektra klíčové.

V Brazílii učí nevidomé ženy, jak se líčit

Make-up je malý zázrak. Dokáže dělat ženy šťastnější, díky němu se cítí sebejistěji. To si uvědomili i zaměstnanci v kosmetickém salónu v brazilském Sao Paulu a začali nabízet speciální kurzy líčení pro nevidomé ženy.

Sama nezvládám vykoupat manžela ve vaně. Měli bychom nárok na příspěvek na přestavbu koupelny?

Dotaz:
Prosím o radu. Manžel je po mozkové příhodě. Já jsem po infarktu a operaci srdce – trojnásobný baypass. O manžela se starám 24 hodin denně. Měla bych nárok na nějaký příspěvek na úpravu koupelny – sprchový kout, sama koupání manžela ve vaně nezvládnu.