Daily Archives: 5.4.2018

Benefiční Koncert pro IMPULS podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou. Vystoupí violistka Kristina Fialová

Přední česká violistka Kristina Fialová, houslisté Eva a Radim Krestovi, violoncellista Petr Nouzovský a klavírista Martin Kasík vystoupí na benefičním Koncertu pro IMPULS a podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou. Ve smíchovském kostele SacreCoeur zazní 17. dubna od 19:00 klavírní kvinteta Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka. Celý výtěžek koncertu poputuje na zajištění psychoterapeutické péče, která je pro pacienty s roztroušenou sklerózou nepostradatelná. Hudebním večerem provede populární moderátorka Alena Zárybnická.

Manžel je po mrtvici ochrnutý na pravou stranu těla. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat jestli máme nárok na auto. Můj manžel je po mrtvici ochrnutý na pravou stranu, částečně zbaven svéprávnosti, má kartičku ZTP/P, plný invalidní důchod. Hlavně nemluví a na neurologii napsáno, že to je trvalý stav.

Povědomí o první pomoci se zlepšuje, hlavně mezi mladšími

Umět poskytnout první pomoc a vědět, co říct záchranářům, když voláte sanitku, tím dokážete zachránit člověku život. S Petrou Effenbergerovou, mluvčí středočeské záchranky, jsme se proto bavili o tom, co byste rozhodně měli vědět, když nastane situace, kdy budete muset někomu pomoci.

Modrý průvod rozsvítil nebe nad Pardubicemi

Centrum Pardubic je při středečním ránu o něco veselejší. Na sloupcích, lavičkách i stromech vlají modré nafukovací balónky, některé jsou světlejší jiné tmavší.
„Půjdeme Modrý průvod ke Dni autistů,“ informuje příchozí mladá slečna, která v modrém triku s plackou „Díky, že jsi přijal náš svět autistů“ rozdává účastníkům modrozelené perníčky tvarované do srdíčka. Průvod si klade za cíl rozšířit povědomí o poruchách autistického spektra.

Krnov i Opava se „rozsvítily“ modře

Modré dny. Mají připomínat, že mezi námi žijí lidé postižení autismem. Modrá zaplavila i krnovské Hlavní náměstí. „Má to smysl. Alespoň si lidé uvědomí, že mezi námi žijí lidé s různým postižením,“ uvedla Monika Bartošová, pracovnice v sociálních službách, která přišla včera v Krnově podpořit akci na podporu rodin, které pečují o své blízké s autismem.