Daily Archives: 16.4.2018

Matky autistů chystají žaloby

Má autistického syna, který je absolutně nesamostatný a závislý na ní. Navíc nebezpečný sobě i svému okolí, proto mu Naďa Karlová musí věnovat neustálou péči. Posudkoví lékaři ale ženě z Hradce Králové opakovaně odmítají uznat příspěvek na vyšší než první stupeň postižení a není sama.

Fyzioterapie na vzestupu. Pomoc potřebuje čím dál víc Čechů

Bolest zad, páteře, hlavy, potíže s krční páteří nebo tenisový loket – to je jen zlomek obtíží, se kterými pomůže fyzioterapie. V Česku o ni projevuje zájem stále víc lidí, problémem je ale nedostatek terapeutů.

Portál pro nevidomé putuje do knihoven. Pomůže jim surfovat na internetu

Knihovna, místo, kde si půjčíte knihu, poslechnete hudbu, využijete internet. Běžná praxe pro většinu lidí, velký problém pro ty, co nevidí. Od dubna školí nadační fond FriendlyVox desítky knihovníků na systém, který pomáhá nevidomým snadno využívat internet.

Lékaři varují: jen včasná léčba cukrovky v prvních stádiích zabrání neuropatii s hrozbou amputace nohou i srdečních problémů

S některou z forem cukrovky (diabetes mellitus) se potýká na osm procent obyvatel ČR. Počet nemocných stále stoupá, bez ohledu na věk či pohlaví. Meziročně se počet nových případů navyšuje přibližně o 3 000 pacientů.