Archiv: Květen 2018

Pacienti už nebudou lékařům dělat „pošťáky“

Nemocní už by v budoucnu neměli jako pošťáci nosit zprávy od odborných lékařů svému praktickému lékaři. Data praktikům automaticky a v reálném čase zašle elektronický systém eZprava. Úspěšně funguje na severu Čech a nově se připojuje Plzeňsko.

Očkováním proti zdravotním obtížím v cizině. Senioři už ví, jak se vyhnout zdravotním problémům na cestách

Počet osob cestujících do zahraničí se meziročně celosvětově zvyšuje. V roce 2016 se tento ukazatel přiblížil k hodnotě 1,8 miliardy cestovatelů za kalendářní rok, což je 4násobně víc než před 10 lety. Do zahraničí míří i z hlediska možného výskytu zdravotních komplikací riziková část populace, jako jsou například senioři.

Odmítla jsem běhat se Zátopkem. Senioři vypráví nevidomým o svém mládí

Povídají si u kávy, společně hrají hry nebo procvičují paměť. Od března funguje v Praze projekt Návštěvy potmě, v rámci kterého navštěvují nevidomí lidé seniory, aby se necítili osaměle. Od června bude služba fungovat i v Českých Budějovicích.

Zahradní posezení může postiženým lidem zajistit Akce Cihla

Kdo chce, může opět přispět na dobrou věc. Oblastní charita Třebíč ve spolupráci se sdružením Portus Praha pořádá třináctým rokem sbírku pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením s názvem Akce Cihla.

Andělé v psím kožíšku pomáhají postiženým

Malý Honzík z Ústí nad Labem si nikdy nezahraje fotbal, nevychutná si ani jízdu na kole. Má dětskou mozkovou obrnu. Špatně slyší, jeho pohyb je velmi omezený. Nejen Honzíkovi, ale i dalším podobně postiženým dětem pomáhají s jejich nelehkým osudem Chance a Queeny.

Páteř tuhne a mění se v neohebnou tyč. To je Bechtěrev

Revmatická onemocnění netrápí jen seniory. Bechtěrevova nemoc se začíná projevovat již v mládí, postihuje především páteř, ale začít může různě. Důležitá je včasná diagnóza a léčba.

Stále více lidí si nechá vyšetřit znaménka. Straší je melanom

Lidí, kteří si nechají preventivně vyšetřit mateřská znaménka, rok od roku přibývá. A to i v Karlovarském kraji. Důvod je prostý. Zhoubný melanom je nejagresivnějším typem rakoviny kůže a nezřídka bývá smrtelný.

VÝSTUP PRO MATÝSKA VYNESL MILION

KAŽDÝ ROK se vydává obrovské procesí příznivců Nadačního fondu Klapeto Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše i handicapovaných lidí s asistenty na Sněžku s cílem pomoci zdravotně postiženým dětem.

Děčínská zoo na den omezí provoz, bude bavit hendikepované

V pátek 1. června bude děčínská zoo patřit hendikepovaným a chronicky nemocným. Zoo pro ně chystá večer s názvem Noc snů.

Nemocnice otevírá pavilon pro těžce nemocné děti

Hořovická nemocnice rozšířila unikátní oddělení pro děti vyžadující chronickou resuscitační a intenzivní péči (OCHRIP).