Daily Archives: 4.5.2018

Hurá na výlet! Spolek je pravým opakem „šmejdů“

Spolek Hurá na výlet! vyhlásil jednadvacet výletů, které jsou uzpůsobené potřebám seniorů. Ti se mohou těšit například na výlet na Velehrad, do Žďáru nad Sázavou či Častolovic.

Vozíčkáři zahájí Český pohár

Načínají již třetí desítku. Spolek tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice pořádá v neděli 6. května 21. ročník Velké ceny Pardubic v atletice tělesně postižených sportovců – vozíčkářů. Ta je zároveň 20. ročníkem 1. kola Českého poháru vozíčkářů. Koná se od 10.30 na Městském atletickém stadionu na Dukle.

Pečovatelské službě v Dobrušce bude sloužit nový automobil

Dobrušská pečovatelská služba rozšířila svůj vozový park. Ve středu 25. dubna se v jejím areálu v ulici Na Příčnici uskutečnila malá slavnost. Vedoucí Táňa Klimešová převzala z rukou starosty Petra Lžíčaře klíčky od nového automobilu Dacia Logan MCV. Město Dobruška, které je zřizovatelem organizační složky Pečovatelská služba, jej pořídilo s využitím dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Život by malému Dominikovi usnadnila speciální plošina

„Domča je moje všechno a zůstane u mě, dokud budu živa,“ říká odhodlaně babička devítiletého Dominika z České Lípy, který po úrazu hlavy krátce po porodu zůstal vážně postižený. Pomocnou ruku rodině podalo město Česká Lípa, které pro Dominika vyhlásilo finanční sbírku.

Seniortaxi v Žatci dojezdilo

Chyběly peníze i lidi. Senioři jsou ze ztráty služby zklamaní.

Curleři z Meziříčí jsou mistry ČR

Poslední dubnový víkend se v pražských Roztylech uskutečnilo mezinárodní Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů. Do tohoto turnaje se nominovala šestice týmů Mezinárodní ligy ročníku 2017-2018. Do základní skupiny B bylo nalosováno družstvo z Velkého Meziříčí.

Žadatel o příspěvek na péči zemře před jeho schválením. Bude příspěvek vyplacen pozůstalým?

Dotaz:
Zajímala by mě situace, kdy se žádá příspěvek na péči, není ani po více než 8 měsících vyřízen, protože v mezičase se zdravotní stav velice zhoršil a žádalo se o přezkum znovu a nakonec žadatel zemře dřív než vydají rozhodnutí. Z úřadu práce přišel v mezičase pouze dopis, že se za zdržení z provozních důvodů omlouvají. Je i po úmrtí příspěvek vyplacen, aby byl použit třeba na doplacení charitních služeb, pohřbu nebo hrobu?