Daily Archives: 10.5.2018

Lidé si vyzkoušejí život nevidomých. Aby jim dokázali lépe pomáhat

Přestože svítilo v poledne slunce až nepříjemně, najednou nešlo vidět na krok. Podobný scénář mohli ve středu zažívat lidé, kteří si na náměstí Svobody vyzkoušeli, jaké je být slepý. Nevidomí a lidé se zrakovým postižením jim tam pomáhali vžít se do jejich situace.

Přívětivější prostředí nejen pro znevýhodněné studenty na Filozofické fakultě Ostravské univerzity

Sedmapadesát miliónů korun investuje Filozofická fakulta Ostravské univerzity do rekonstrukce budovy, aby ji zpřístupnila zejména znevýhodněným studentům a vytvořila nadstandardní zázemí pro všechny studenty i zaměstnance.

Hudba budí vzpomínky

Hudba je nedílnou a důležitou součástí našeho života. Už samotná melodie dokáže vzbudit emoce, hodně udělá i aranžmá a způsob interpretace. Celostní muzikoterapie je specifická metoda, která s hudbou pracuje na principu akustických zákonů a za použití přirozeného ladění.

Splnit přání seniorům můžete také vy

Staří lidé se mnohdy ocitají na prahu života sami. Buď se o ně jejich blízcí nestarají nebo už nikoho z rodiny nemají. Poslední chvíle tak tráví v různých zařízeních. Nemají velké prostředky k bytí, proto plno svých přání musí zapomenout. Stejně tak senioři z Benešovska, kteří žijí v domovech či hospicech, mají své sny. Splnit je mohou zájemci především prostřednictvím finančních darů.

Končí mi podpůrčí doba v nemocenské. Co mám dělat, když léčba potrvá delší dobu?

Dotaz:
Chtěla jsem se optat. Marodím už od 12.4.2017 do posavad. Bylo mi řečeno, že mi skončí v červnu 2018 podpůrčí doba. Tak nevím co s tím dál. Zaměstnavatel mi ukončil pracovní poměr k 30.8.2017. V nemocenské jsem po operaci krční páteře a mám trombózu a mám rozpoložení bederní páteře. Můžete mi poradit co s tím dál. Jestli mám jít na Úřad práce nebo si zažádat o důchod. Léčba potrvá delší dobu.