Daily Archives: 11.5.2018

Relaxační místnost využívají klienti k odpočinku

Zaměstnanci Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře se snaží, aby klienti domova prožili kvalitní a plnohodnotný život. Umožňuje jim to i čas strávený v relaxační místnosti Snoezelen, kterou k tomu využívají.

Abilympiáda 2018. Soutěž dovedností, kde vyhrává každý

Blíží se již 17. ročník Abilympiády pro děti a mládež. Jde o tradiční soutěž dovedností nejen v ručních řemeslech, která je určená dětem a mládeži se zdravotním postižením. Akce proběhne v sobotu 12. května v areálu Jedličkova ústavu a škol na Vyšehradě.

Handicapovaní rybáři zahájili sezonu

Jarní rybářské závody uspořádali na úvod sezony na nádrži Záhorská Handicapovaní rybáři Kladruby. Závodu se zúčastnilo 31 zájemců. Účast byla oproti loňskému roku o pár rybářů slabší, zato pořadatelé zaznamenali historicky nejvyšší počet rybářů – vozíčkářů, který čítal třetinu zúčastněných.

Neslyšící děti oslaví výročí Divadla Beze slov představením

Malí neslyšící umělci zahrají představení k 20. výročí Divadla Beze slov. Divadlo působí při hradecké škole Štefánikova pro děti s vadami sluchu.

Slepý Jemenec se navzdory svému hendikepu stal automechanikem

Jednatřicetiletý Youssef al-Baseer z jemenského města Hajjah je od narození nevidomý. Ani tento hendikep mu však nebránil v tom, aby se stal úspěšným automechanikem. Ačkoliv mu lidé v počátcích nedůvěřovali, nyní má tolik zákazníků, že přemýšlí nad koupí větší dílny.