Daily Archives: 15.5.2018

Ve městech chybí zejména bezbariérové přístupy

Svaz zdravotně postižených Rakovník nabízí svým klientům program plný výletů i přednášek.

Radnice spolu s poštou budou po letech bezbariérové

Obrovské schody před březovskou radnicí a poštou zároveň již nebudou strašákem pro zdravotně postižené občany. Ti se již brzy dočkají toho, že bez cizí pomoci budou moci navštívit budovu městského úřadu i pošty, která v něm sídlí. Nový výtah i přístup uvítají nejen klienti, ale i úředníci.

Lidé ztrácejí sluchové buňky už od mládí. Mohou za to výdobytky moderní doby

Poruchou sluchu trpí pět procent dospělých. O sluch postupně přicházejí lidé po celý život, i kvůli vlivům moderní civilizace. Náš život v moderní společnosti sluchu příliš neprospívá. Jsme obklopeni neustálým hlukem, pro který lidské ucho nebylo stvořeno.

Před Bechtěrevovou nemocí již není nutné ohýbat hřbet

Bechtěrevovu nemoc (ankylozující spondylitidu) řadíme mezi zánětlivá autoimunitní chronická revmatická onemocnění. Trpí jí přibližně každý stý Čech. Postihuje především páteř a páteřní struktury a bez účinné léčby se páteř stává stále méně a méně ohebnou a v konečném stádiu se u některých nemocných mění v tuhou, neohebnou tyč. I když pokroky v různých oblastech medicíny jsou v dnešní době ohromující, terapie Bechtěrevovy nemoci donedávna spočívala téměř výlučně v mírnění příznaků. Naděje pacientům svitla až s příchodem moderní léčby, jejímž cílem je zpomalit postup onemocnění, předcházet komplikacím a umožnit pacientům prožít bez bolesti a bez dalších příznaků onemocnění co nejdelší plnohodnotný život – pracovní i osobní.