Archiv: Červen 2018

Fotbalový turnaj v Ústí nabídne jedinečnou „pouliční“ zábavu

Benefiční akce v posledních měsících a týdnech na Hranicku frčí. Po Benefici pro Julinku či dobročinném malování s Karlem Lopraisem se tentokrát bude pro dobrou věc kopat do míče.

Krajské nemocnice koupí nové přístroje za 160 milionů korun

Tři zdravotnická zařízení získala peníze z evropských fondů.

Senioři již počtvrté soutěžili při Mezibořském slunci

Čtvrtý ročník zahradního setkávání seniorů s názvem Mezibořské slunce se uskutečnil v Domově sociálních služeb Meziboří.

Nadace Jedličková ústavu slaví 28 let od svého založení. Pomáhá postiženým

Nadaci Jedličkova ústavu nejspíše nebude potřeba příliš zdlouhavě představovat. Dlouhodobě pomáhá dětem a mladým lidem s postiženým, konkrétně s jejich integrací do společnosti, vysvětluje Irena Fodorová, která působí jako výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu. Jak konkrétně lidem Nadace pomáhá a jak se neziskovým společnostem v dnešní době žije, nám řekla v našem rozhovoru.

Výstava Recy věci je k vidění v Tylově divadle

Výstavu Recy věci pořádá středisko A+D Oblastní charity Kutná Hora do pátku 29. června ve foyer Městského Tylova divadla v Kutné Hoře.

Z obleku rovnou do montérek. Lékaři a ekonomové vyrazili malovat stěny do denního stacionáře

Místo do kanceláře na pražském Andělu se v pondělí 25. června vydala část zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer pomáhat do denního stacionáře organizace Ruka pro život v Kobylisích. Ruka pro život poskytuje sociální služby seniorům a lidem s mentálním a kombinovaným postižením, včetně osob s poruchami autistického spektra.

Po odvolání mi byl přiznán průkaz ZTP. Mohu si zpětně zažádat o proplacení příspěvku na mobilitu?

Dotaz:
Průkaz ZTP mi byl přiznán až po odvolání. Lze žádat o zpětné proplacení příspěvku na mobilitu?

REKORD! PRO DĚTI VYDĚLALI PŘES 1,2 MILIONU

SPORT HRADEC CUP. Podesáté se hrál na hradecké Slavii fotbalový turnaj, jehož výsledek není vůbec důležitý. Zásadní je jeho záměr, pomoc handicapovaným dětem.

Další derby Zubrů s Kozly skončilo remízou. Vybralo se přes 10 tisíc

Benefiční fotbalové utkání v Kozlovicích opět pomůže mentálně postiženým

Jednou z příčin cukrovky dětí může být nadměrná hygiena, varuje diabetolog

Jednou z příčin cukrovky u dětí může být podle diabetologů i nadměrná hygiena v kojeneckém a batolecím věku. Podle vedoucího lékaře Diabetologického centra Pediatrické kliniky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Zdeňka Šumníka se takové děti nesetkají včas s běžnými patogeny. Počet dětí s diabetem se za posledních 20 let více než ztrojnásobil, nyní postihuje každé pětisté české dítě.