Archiv: Červen 2018

Cestovní lékárničku sbalte na míru. Myslete včas na léky na předpis, ty nahradíte nejhůř

Nic nezničí vysněnou dovolenou tak účinně, jako zdravotní potíže. Buďte na ně připraveni a před cestou si dobře připravte cestovní lékárničku. Když je správně vybavená, může se stát dovolenkovým pokladem.

Mám dceru s těžkou vadou pohybového ústrojí. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mám zletilou dceru (ZTP/P) s těžkou vadou pohyblivého ústrojí. Zajímalo by mne, zda máme nárok na příspěvek na automobil, popř. na jakou částku. Dcera se často a ráda snaží cestovat. Chodí do práce na chráněné dílny, které jsou vcelku daleko od domu. Také ráda jezdí za kamarádama/kamarádkama do domova Kopretina (100 km), kde dlouho dříve bydlela. Její zdravotní stav se pomalu zhoršuje a bojíme se, že v budoucnu bude na vozíčku.

Lékaři jí nedávali téměř žádnou šanci. Malá bojovnice všechny překvapila

Dnes sedmileté Nelince lékaři ihned po narození diagnostikovali vzácné genetické onemocnění – Lejeunový syndrom neboli Cri du chat. Nikdo nepředpokládal, že by mohla začít chodit nebo vůbec nějak komunikovat. Dívka ale všechny překvapila, její postupný vývoj se podle odborníků rovná zázraku.

Tvoříme domov těm, kteří nás potřebují, říká o Centru sociálních služeb Praha 2 jeho ředitelka Polanská

Čím se především zabývá Centrum sociálních služeb Praha 2? A v čem spočívá jeho unikátnost? Jaký je přístup k této příspěvkové organizaci druhé městské části? Na tyto a další otázky odpovídala ředitelka Centra Martina Polanská.

Musím umět pacienta zatáhnout do hry

„Ani se nehnu“ nebo „uběhám se k smrti“. Nejen tyto extrémy jsou příčinou bolestí kloubů, svalů a šlach. Patří k nim také špatné pohybové vzorce či těžké psychické trauma – taková je zkušenost neurologa Tomáše Nedělky.

Na Jablonecku se v příštích dnech koná hned několik velkých charitativních akcí

„Budeme se na vás těšit,“ říká ve videopozvánce chlapec na vozíku. Zvedá při tom palce obou rukou. I to mu dělá problémy.

Veselá Mathilda. Sobotní soutěž pro nevidomé a jejich psy

V sobotu 16. června pořádá Nadační fond Mathilda třetí ročník soutěže pro nevidomé a jejich vodicí psy. Na Náměstí Míru v Praze 2 a v jeho okolí můžete vidět práci vodicích psů.

Kameničtí senioři dostanou možnost dalšího vzdělávání

Aktivní senioři z Kamenicka se budou moci dál vzdělávat. Farní charita Kamenice nad Lipou totiž dostala možnost se zřízením Konzultačního střediska zapojit do projektu Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) pod záštitou Provozněekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze.

Děti z Tuchlova vyrazily na kolech k Baltu. Jde o charitu

Cestu k Baltu na kolech letos po vzoru Dětského domova v Krompachu absolvují děti z Dětského domova Tuchlov.

Centra pro seniory už kraj dolaďuje

Přijďte posedět. To už brzy mají nabízet první vlaštovky rok připravovaného krajského projektu POSEZ, zaměřeného na seniory a lidi se zdravotním handicapem.