Daily Archives: 1.6.2018

Muzikanti zahrají sestrám, které trápí vzácné vrozené onemocnění

Třináctiletá Eliška a dvaadvacetiletá Nikol jsou sestry. Ani pro jednu nebyl vstup do života právě nejšťastnější. Krátce po porodu obě postihla silná novorozenecká žloutenka, v obou případech byl nutný převoz na novorozeneckou Jednotku intenzivní péče ve Zlíně a transfúze.

Nejsme konečná, říká hořovický primář o speciálním dětském oddělení

Primář Daniel Blažek a jeho lékařský tým dnes v hořovické nemocnici otevírá nový pavilon dětského OCHRIP. Je to unikátní oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče, které v nemocnici funguje od března 2014. Dosud s omezenou kapacitou. „Byli jsme úplně první v České republice,“ říká v rozhovoru pro MF DNES primář.

Prostor pro duši přivezl do Tachova přes tři stovky vystupujících z různých koutů České republiky

Úterní a středeční den v kulturním areálu Mže patřil osobám, které se na pódia a světla reflektorů často nedostanou. Tachov hostil již sedmnáctý ročník přehlídky tvořivosti a schopností dětí s postižením, Prostor pro duši.

Děti s epilepsií malují obrazy na výstavu

Startuje 6. ročník soutěže „Líbí se ti, mami?“ určený pro děti s epilepsií a jejich rodiče. Do 20. září mohou posílat na adresu organizace EpiStop obrázky svého oblíbeného zvířete, činnosti nebo zkrátka čehokoliv, co jim v poslední době vzalo dech. Vítězové se mohou těšit na profesionální sadu pro výtvarníky a všichni účastníci pak dostanou malý dárek k dalšímu tvoření. Všechna díla dětí pak organizátoři vystaví v týdnu od 27. 9. do 7. 10. v prostorách Europarku v pražských Štěrboholech.

Evropští praktici proberou obezitu a očkování. Sdílejí zkušenosti s eReceptem

Prevenci, e-health, obezitu, vakcinaci, ale i stav a vliv praktického lékařství na podobu zdravotnictví budou řešit desítky lékařů z 26 zemí Evropy tento pátek a sobotu v Praze.

Společenský večer s módou pomůže malé Kristýnce

Sál táborské restaurace Cadillac v Univerzitě se stane v sobotu od 19 hodin dějištěm pozoruhodné společenské akce s benefičním podtextem. Táborský salon Cool věnuje večer nejen plný barevné módy desetileté handicapované slečně Kristýnce.

Ocenili nadšené srdce Petry Soukupové

Orchestrová máma vede mladé symfoniky po benefiční cestě.

Český pohár vozíčkářů: Padla magická hranice

Pardubice hostily Velkou cenu města Pardubic v atletice handicapovaných, konaly se i další akce. Nejen diskaři Petroušovi se dařilo i na klání v Olomouci.

Jonášovi přivezla doklady paní, i když nemusela

Bez zdravotní průkazky ani karty ZTP/P se sedmnáctiletý Jonáš z Plzně neobejde. Se svým zdravotním hendikepem se vyrovnává po svém a všichni z rodiny vědí, že kolem něj musí platit pevný řád. Změny snáší zle.

Pečovatelky z Diany Třebíč potřebují auto. Pomoci jim můžete i vy

Se službami pečovatelek z obecně prospěšné společnosti Diana Třebíč se setkávají lidé nejen v Třebíči, ale i v Moravských Budějovicích nebo v Jaroměřicích nad Rokytnou. Jejich konkrétní a užitečná práce je důležitá. Člověku dojde, jak moc důležitá je, často až ve chvíli, kdy někdo z rodiny onemocní či zestárne tak, že přestává být soběstačný. A najednou blízcí začnou hledat způsob, jak takového člena rodiny obstarat, aby mohl zůstat v domácím prostředí co nejdéle.