Daily Archives: 6.6.2018

Atlet s protézami uhranul rychlostí. To je teprve začátek, říká Leeper

Chlapík s protézami na nohou na pražské Julisce ohromil. Americký handicapovaný běžec Blake Leeper ovládl na pondělním Memoriálu Josefa Odložila závod na 400 metrů, který s podkolenními amputacemi obou nohou zvládl za 44,42 sekundy. Jen pár atletů letos běželo rychleji, dalo by se dokonce mluvit o světovém maximu. Jenže…

Motorkáři fotili pro Kryštofa

Peníze vybrané za kalendář podpoří léčbu postiženého chlapce.

Biologická léčba se prosazuje i v očním lékařství

V Očním centru AGEL v Ostravě léčí pacienty pomocí moderní biologické léčby. Obtíže oční sítnice či sklivce, z nichž mnohé vedou i ke ztrátě zraku, mohou pacienti v Ostravě řešit pomocí biologické léčby, která je cílená a účinná a má i méně nežádoucích vedlejších účinků.

SENI cup letos už potřinácté i s hvězdnými patrony

Fotbalový turnaj zdravotně postižených SENI cup, který se tradičně hraje v Brodě vždy koncem května, má za sebou 13. ročník. Ve středu se ve fotbalovém areálu na „umělce“ Na Losích představilo šestnáct týmů, reprezentujících zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené z celé republiky v utkáních o atraktivní ceny.

Autodrom se omluvil invalidovi za příkoří. Pořadatelé byli přehnaně aktivní

Průkaz ZTP prý „má každý cikán“. Hlídači přinutili nemocného Mostečana vystoupit na městské silnici z taxíku a jít pěšky.

Oči na dovolené: slunce, písek, sinice i vítr mohou vážně poškodit zrak

Období dovolených startuje a v Česku přibývá stále víc lidí, kteří se rozhodnou trávit volno v tuzemsku. Ať už Češi vyrazí na dovolenou do zahraničí, nebo do Česka, vždy by měli mít při sobě sluneční brýle. Ostré slunce ale není jedinou nástrahou, které je zrak na dovolených vystaven.

Lékaři se bouří proti snahám odborů zvrátit jejich dohody s pojišťovnami

Koalice soukromých lékařů protestuje proti snahám odborů zvrátit dohody o úhradách zdravotní péče. Dohody o úhradách péče pro rok 2019 jsou každoročně vypjatou dobou, kdy se lékaři a pojišťovny snaží domluvit na platbách za výkony a pacienty. Letos poprvé dohodovací řízení nekomplikoval ministr zdravotnictví tím, že by do něj zasahoval a nařizoval stranám, jak má dohoda vypadat. Pojišťovny, jako plátci zdravotní péče a lékaři – coby poskytovatelé této péče se tak v klidu domluvili na úhradách. Tento klid však hrubě narušily odbory, které se snaží výsledky dohod zbourat. Požadují plošné navýšení platů všem zdravotníkům pracujícím v lůžkových zařízeních a to o 10 %. Jsou zvyklí z minulosti, kdy jim předchozí ministři takové navýšení garantovali.