Daily Archives: 7.6.2018

Spolek chystá speciální školku pro autistické děti

Unikátní mateřská škola, jež nemá v republice obdobu, se otevře od letošního září v Cerhenicích. Speciální soukromá školka, která je již registrovaná v rejstříku ministerstva školství, se bude jmenovat ABA školka a jejím zřizovatelem je spolek Vulnus curare.

Případ Pešek končí. Má dostat bezmála 11 milionů

Výtvarník a exstarosta Ústí nad Orlicí Richard Pešek je už sedm let na invalidním vozíku. Bojuje s doživotními následky po komplikacích při anestezii před zákrokem v Orlickoústecké nemocnici. Soud mu po dvou letech jednání přiřkl odškodné.

Evropské hry uvítají přes čtyři sta sportovců

Původně se přihlásilo přes devět stovek sportovců z osmnácti zemí, jenže pak organizátorům Emil Open, tedy Evropských her handicapované mládeže, vypadl důležitý sponzor.

Pomocná ruka: Děti dětem

Děti dětem je nezisková organizace Rostislava Vaňka, která se věnuje sportovním, kulturním a společenským akcím pro děti a mládež. Pořádá akce na podporu dětí, které potřebují pomocnou ruku. Do projektu Oholte Hejtmana ji nominoval Jiří Malysa.

Novinka: Na pražském Letišti Václava Havla budou moci bezplatně parkovat také držitelé průkazů ZTP

To, že na velkém množství parkovišť mohou držitelé průkazů ZTP a ZTP/P parkovat bezplatně je známý fakt. Na parkovištích letiště Václava Havla však mohou bezplatně parkovat pouze držitelé průkazů ZTP/P, to se ale v nejbližších dnech změní.