Daily Archives: 20.6.2018

Běh Českou Kanadou pomohl Jirkovi

Celkem 146 závodníků vyrazilo o uplynulém víkendu na trať závodu Běh Českou Kanadou. Běželi za dobrou věc.

Gospelová škola pomůže handicapovaným studentům

Petra (18) je následkem vrozené vady po amputaci takřka celé dolní části těla a ve škole potřebuje odpočívat i mimo vozíček. Ostravský sbor chce jí i jejím spolužákům zajistit prostředky k vybavení speciální relaxační místnosti.

Třebíčský stacionář má nové auto

V půlce května 2018 dostal Denní rehabilitační stacionář pro tělesně a mentálně postižené Třebíč nové svozové auto.

Letošní Střihaton pomohl handicapovaným k tréninkovým pracovním místům

Osmý ročník úspěšné Charitativní akce Střihaton proběhl v minulém týdnu na mnoha místech České republiky.

Invalidní vozík změnili na trojkolku

Jmenuje se Bikedoo a vozíčkářům už brzy umožní, aby si bez potíží vyrazili na projížďku po lesních cestách, pořádně při venčení prohnali svého psa a bez pomoci kohokoli jiného si zajeli, kamkoli potřebují.

Jedenáctiletá Lara je tělesně postižená. Denně cvičí, aby si jednou mohla zatančit

Dnes jedenáctiletá Lara se narodila jako zdravé miminko. Při porodu sice došlo ke komplikacím, lékaři si ale i tak mysleli, že je dívka naprosto v pořádku. Velmi záhy jí ale diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparézu. Zároveň se u ní objevila vážná oční vada – chybí jí duhovka v obou očích, je světloplachá, krátkozraká a má 5 dioptrií. Do svých dvou let neseděla, neplazila se, nechodila ani nemluvila. Dnes je to ale jinak. Usilovně cvičí, aby si mohla jednoho krásného dne splnit sen a zatančit si. Touží se stát baletkou.

Bílý den v Hamrech bavil i přiblížil svět nevidomých

Svět nevidomých mohli během sobotního odpoledne už podesáté zakusit návštěvníci Bílého dne. „Akce tradičně konaná v Hamrech i tentokrát nabídla vhled do života zdravotně hendikepovaných, jejichž aktivity byly zároveň součástí programu.“

V Brně začnou mizet bariéry ze zastávek. První už v létě

Překonávat obrubníky a podobné překážky musí vozíčkáři často i na zastávkách brněnské městské hromadné dopravy. Dopravní podnik proto při plánovaných opravách tramvajových tratí nechá některé z nich přestavět na bezbariérové.

Denní stacionář se přesune. Nevyhovuje totiž normám

Denní stacionář Mája se bude přesouvat do mateřské školy do chebské Bezručovy ulice. Ve zmíněné školce je k dispozici jeden celý pavilon.

Dobrovolníci loni odpracovali pro Fokus přes osm tisíc hodin

Nejvíc práce odvedli na Pelhřimovsku ve zdravotnických zařízeních. Svůj záběr však letos rošiřují