Daily Archives: 4.7.2018

MPSV a ÚP ČR podporují zaměstnavatele osob se zdravotním postižením

Dne 30. června 2018 končí přechodné období, během kterého se zaměstnavatelé zaměstnávající osoby se zdravotním postižením (OZP) mohli připravit na přechod od vymezování či zřizování chráněného pracovního místa (CHPM) k „Uznání zaměstnavatele za zaměstnavatele na chráněném trhu práce“.

Chráněná dílna ze severu Čech sváží odpad, dodává traktory

Od nemocničního prádla a medicínského vybavení až po ocelová svodidla či traktory. To všechno dokázala zajistit firma První chráněná dílna (PCHD) podnikatele Tomáše Horáčka z Ústí nad Labem, která zaměstnává zdravotně postižené. Mezi zákazníky nechyběly například Úřad vlády, ministerstva či společnost Krajská zdravotní.

Studentky v Bavorsku pečovaly o mentálně postižené

„Naučily jsme se mnoho nového, moc pěkně se o nás starali a kolektiv byl velmi milý,“ tak zhodnotila svoji praxi v Domově pro mentálně postižené Dr. Loew ve Vohenstraussu studentka plánské Střední živnostenské školy Kateřina Eidelpesová.

Nepřipadá si zbytečná, pomáhá dětem

„Vůbec to není depresivní. To si myslí hodně lidí, ale není to tak. Tam přijdeš a je tam tolik energie a tolik lásky, to těm dětem nikdy nevrátíš.

Nikdy to nevzdávej. Pomůžou Voráček, Plekanec i Rosický

Výtěžek benefičního turnaje Stoupa Cup pomůže desítkám dětí.
Vsetín – Hokejbalový turnaj Stoupa Cup se bude sice konat až na konci července, ale již nyní začali hráči s charitativní sbírkou, která je s turnajem spojená. Letos pod názvem Nikdy to nevzdávej.

Na Slováckém létě rozdávali desetitisíce korun postiženým

Diakonie ČCE – středisko Cesta, Domov pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích a Uherskohradišťská nemocnice. To jsou tři zařízení, která získala loňský výtěžek Slováckého léta na dobročinných akcích. Takzvaná Plyšáková benefice odstartovala i letos. Navíc se dočká novinek.