Daily Archives: 11.7.2018

Opožděné dotace pro sociální programy

Až o 3 měsíce se zdrželo schvalování dotací pro seniorské organizace nebo program Rodina. Dohromady je to necelých 120 milionů korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí se hájí tím, že muselo provést nutné kontroly. Kvůli tomu jsou ale v nejistotě firmy, které zaměstnávají zdravotně postižené.

Nový ministr práce a sociálních věcí. Chce zvýšit rodičovský příspěvek

Uplynul více než týden od uvedení posledních ministrů do funkcí v druhé vládě Andreje Babiše. Svůj resort převzal Petr Krčál, ministr práce a sociálních věcí, zatím představil část nového týmu a vystoupil s prioritami, třeba rodinným balíčkem.

Kavárna POTMĚ opět zaparkuje v centru Ostravy

Pojízdná kavárna POTMĚ také letos křižuje republikou. Zavítat by měla i do Ostravy, a to ve dnech 20. až 22. července, tedy v době konání hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Švagr nevydrží dlouho stát na nohou. Má nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Švagr je po operaci úrazu, kdy si roztříštil obě paty. Je už 5 let částečný invalida s problémy s chůzí a nevydrží dlouho stát na nohách. V odůvodnění jsem nenašla něco podobného. Chodí do práce jako řidič, ale musí dojíždět do práce z vesnice do města. Má nárok na peníze na auto?

Vozíčkáři v lese? Sveze je vynález z Brna

Toulání po loukách, lesích či polních cestách už nemusí být pro tělesně postižené lidi nesplnitelný sen. Tvrdí to student Vysokého učení technického Adam Dolinský, který se svým týmem stojí za projektem Bikedoo, přeměnou invalidního vozíku na elektrickou tříkolku schopnou jezdit v terénu.