Daily Archives: 19.7.2018

Tři osobní přání se splnila Standovi, Blance a Adélce

Třetí ročník festivalu Pozďatínská lávka fest se vedle dobré muziky opět naplnil lidskou solidaritou. Na potřebné pomůcky pro trio mladých lidí s tělesným postižením přispěli uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem, účinkující, kteří se zřekli honoráře, a všichni, kteří si zakoupili vstupenku na festival. Dar poskytly i některé firmy, obce a Mikroregion Horácko.

Díky dárcům má Pavlík kolo i stůl

Pavlíkův příběh začal v roce 2006, kdy se narodil jako zdravé miminko. Rodiče se těšili na každý nový pokrok v jeho životě. Když měl Pavlík osm měsíců, začala si maminka všímat jeho opožděných reakcí. Oproti ostatním dětem zaostával ve vývoji řeči a chůze. Trpěl nespavostí a nenavazoval oční kontakt.

V nemocnici půjčují vozíky podobně jako v obchodech

V Nemocnici Jihlava je možné si zapůjčit pět nových červených invalidních vozíků pro lepší pohyb po pavilonech. K zapůjčení je potřeba desetikoruna.

Bezbariérové stezky dovolí výlet i vozíčkářům

Město Františkovy Lázně má první značené bezbariérové stezky na západě Čech. Díky tomu si zde mohou výlet bez obav užít vozíčkáři i lidé s pohybovými problémy odkázaní na elektrické vozíky.

Následky nedostatečné přípravy na dovolenou mohou být fatální. Nechte se očkovat!

Léto už je v plném proudu a s ním i dovolené a cesty do teplých krajin. Chystáte se do exotiky a přemýšlíte, jak se na cestu nachystat a co si zabalit s sebou? Nedostatečná příprava vás může stát to nejdůležitější – vaše zdraví.

Oční poradna: letní úrazy – i drobné poranění oka může způsobit vážné komplikace

Během letních měsíců počet vážných úrazů očí stoupá. K těm nejčastějším patří poranění ostrým předmětem nebo větví stromu, úder do oka při sportu, ale i bolestivé popáleniny způsobené během v Česku oblíbeného grilování. Jak při zranění očí postupovat?