Archiv: Srpen 2018

Týden kultury vydělal 300 tisíc pro mobilní hospic a postiženého chlapce

Rekordních 300 tisíc korun vydělal na dobročinné účely třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 22. do 29. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Pavel Děcký obhájil mistrovský titul

Mistr České republiky v cross country 2018! Frenštátský handicapovaný sportovec Pavel Děcký si předminulou sobotu dojel pro obhajobu titulu na mistrovství ČR MTB handbike v cross country, které se letos konalo v areálu Landeckého parku v Ostravě.

Vozíčkáři se vydali za huculy na Janovu horu a ochutnali i med

Letní radovánky si užívají i členové Klubu vozíčkářů. O prázdninách například navštívili farmu Hucul pod Janovou horou ve Vítkovicích v Krkonoších.

Po nehodě přišel řidič o nohu. Nevzdal to…

Jaromír Moureček vozil sportovce. Jednou nedojel. Sport ho zachránil. Později přivezl stříbro z paralympiády v Barceloně.

Dětem pomůže Srdce na dlaních

Již tuto sobotu se koná charitativní projekt Srdce na dlaních. Výtěžek půjde na pomoc čtyřem vážně nemocným dětem z Tábora a okolí.

Mononukleóza je nemoc z líbání

Léto je jedno z rizikových období, kdy hrozí, že se nakazíme virem Epstein Barrové (EBV) a proděláme mononukleózu. Důvodů pro to existuje hned několik.

Organizace pro postižené získá dotace, ale nesmí přijímat nové klienty

V paradoxní situaci se ocitla ostravská organizace Čtyřlístek, která pečuje o zdravotně postižené lidi ve věku od sedmi let do konce jejich života. Získá asi 200 milionů korun z evropských dotací na výstavbu rodinných domů, ale jen pod podmínkou, že po několik let nepřijme na pobyt ani jednoho nového klienta.

Spinální jednotku Hamzovy léčebny čeká dočasné stěhování

Spinální rehabilitační jednotka Hamzovy léčebny v Luži patří k nejstarším zařízením v České republice, která se zaměřují na péči o pacienty s poraněním míchy. Slouží jim už pětadvacet let.

Ostrava: Klienti Čtyřlístku získají lepší bydlení

Lidé s mentálním a často také s tělesným postižením žijí v domovech příspěvkové organizace Čtyřlístek. Nově by namísto hromadného bydlení měli žít v domácnostech po šesti lidech. V září začne výstavba pěti nových domů, první obyvatelé by se do nich mohli nastěhovat za rok.

Od čtyř let jedl jenom kuře a hranolky, po 17 letech ochutnal i něco jiného

Sedmnáct let nejedl Ryan Howarth z anglického města Andover téměř nic jiného než kuřecí nugety a hranolky. Nebyl to však jen jeho rozmar, Ryan trpěl zvláštním typem poruchy přijímání potravy. Poté, co se podrobil terapii, konečně poznává radost i z jiných jídel.