Archiv: Srpen 2018

Střelec Kosek exceloval na mistrovství republiky

Tělesně postižený střelec, člen SK TPS Olomouc Jakub Kosek, exceloval na mistrovství České republiky v Olomouci, když si ze čtyř možných titulů mistra odvezl tři trofeje.

Kvůli chybám úřadů má řada invalidů nižší penze

S podivným případem se minulý rok obrátil na ombudsmanku Annu Šabatovou třiatřicetiletý muž. Od dětství byl vážně tělesně i psychicky nemocný, když mu bylo šestnáct let, musel být poprvé hospitalizován v psychiatrické léčebně. Později lékaři konstatovali, že vyléčení u něj není možné.

Seniorům v kraji to pálí. Rádi studují

Zájemci o Univerzitu třetího věku by se měli přihlásit začátkem září.

Když vás bolí záda, změňte životní styl. Jednorázová pomoc nefunguje

Znáte to hezké české přísloví: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Tak přesně to sedí na problémy se zády. Tak dlouho je přetěžujeme nezdravým způsobem života, až se ozvou pořádnou bolestí. Co s tím?

Neslyšící a slyšící děti strávily společně týden na táboře

Minulý týden se v Liberci uskutečnil již 5. ročník příměstského tábora nejen pro neslyšící děti s názvem „Kouzla řemesel“. Tento jedinečný příměstský tábor již tradičně pořádala liberecká pobočka obecně prospěšné společnosti Tichý svět a zúčastnilo se jej celkem 16 dětí ve věku 6 až 15 let.

Plzeň viděla světový rekord

První soutěžní den mistrovství Evropy v para lukostřelbě nabídl v Plzni mimořádně zajímavou podívanou. Z českých zástupců se nejlépe vedlo jednomu z největších favoritů šampionátu – David Drahonínský své kvalifikační kolo kategorie W1 open vyhrál a postoupil rovnou do čtvrtfinále, což i pro něj byla ve větrném počasí úleva.

Barevný svět zastřeší chráněné bydlení v Třebíči

Novým provozovatelem chráněného bydlení, které vzniká v bývalé oční škole v Demlově ulici, bude Denní centrum Barevný svět. Ten stejnou službu provozuje již pátým rokem v Hrotovicích.

Naučte se správně dýchat. Budete šťastnější, ale i zdravější

Chcete se cítit vyrovnaně, šťastně a v pohodě? Chcete vypadat co nejdéle mladě? Nestonat a netrpět bolestmi? Stačí jediné. Správně dýchat! Ale pozor – může to být věda…

Čtvrtinu invalidních důchodů vyplácí stát duševně nemocným

Čtvrtina invalidních důchodů loni byla vyplácena kvůli duševním nemocem a poruchám chování. Z těchto důvodů je pobírá přes 100 000 lidí. Celkem loni bylo invalidních důchodců přes 424 000. Podíl duševně nemocných, z nichž zhruba dvě třetiny podle statistik tvoří ženy, na celkovém počtu roste. Vyplývá to ze statistik České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Neuropatii necítíte. Tím je zrádná

Cukrovka nebolí, ale dokáže mrzačit a zabíjet. Pokud si nehlídáte hladinu krevního cukru, snadno vám způsobí řadu vážných komplikací. Neuropatie je jednou z nich.