Daily Archives: 3.8.2018

Pavel Děcký zdolal obrovskou výzvu

Frenštátský handicapovaný sportovec Pavel Děcký vyjel na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner! Sportovec jezdící na handbiku, což je speciální kolo pro vozíčkáře, si navíc vybral tu nejtěžší cestu, která je možná na kole.

Zemřel uznávaný ortoped Václav Smetana. Bylo mu 83 let

Ve věku 83 dnes zemřel ortoped Václav Smetana, který si vedle úspěšného působení ve svém vědním oboru získal uznání jako organizátor sportu zdravotně postižených. ČTK to řekl jeho syn Pavel Smetana.

Dívka ze Strážku bojuje s náročnou nemocí. Pomáhá jí nadace

Dnes již patnáctileté Michaele Šiborové ze Strážku diagnostikovali lékaři v jejích necelých dvou letech závažnou vrozenou vadu vývoje mozku známou jako syndrom Dandy Walker. Kromě této choroby se potýká také s těžkým onemocněním svalstva myopatií, které u ní v roce 2013 vyvolalo nutnost zavedení umělé plicní ventilace. Každý den ji tak rodiče na noc napojují ke kyslíkovému přístroji. Dívka je plně imobilní, takže je závislá na své matce z hlediska stravování, hygieny i jakékoliv další sebeobslužné činnosti.

Zemřel senátor a ředitel Ústavu sociální péče pro tělesně postižené Vladimír Plaček. Bylo mu 53 let

Ve věku 53 let ve čtvrtek náhle zemřel opavský senátor Vladimír Plaček (ČSSD). Byl rovněž ředitelem Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni. Sdělila to senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Plaček byl členem horní komory od roku 2012, letos chtěl mandát obhájit.

Rázová vlna urychlí léčbu a zamezí jizvám

Unikátní léčba planární rázovou vlnou přináší skvělé výsledky. A je jedno, jestli jste se řízli, spálili, máte bércové vředy, nebo zlomená žebra. Jak tato novinka v rukách českých fyzioterapeutů funguje?

S takovou diagnózou se nedá smířit

Rodiny s vážně nemocnými dětmi bojují nejen s bolestí, ale také s vysokými náklady na léčbu.

Postižené vozí nové auto. Přispělo na něj 37 sponzorů z celého kraje

Klienti Domova Maxov mohou jezdit vozem na nákupy i k lékaři.