Daily Archives: 6.8.2018

Písek: Městské středisko sociálních služeb má k dispozici nová auta

Čtyři nové osobní automobily v celkové hodnotě 2,26 milionu korun omladily vozový park Městského střediska sociálních služeb Písek. Klíčky k nim ve čtvrtek 2. srpna převzala ředitelka Marcela Průšová.

Rychlejší a dostupnější pomoc zajistí nové operační středisko

Stále roste počet mimořádných událostí, při nichž zasahují hasiči, záchranáři, policisté i další bezpečnostní složky. Ve spolupráci s integrovaným záchranným systémem by proto chtěl Karlovarský kraj nechat vybudovat společné operační středisko 112, kde by byli zástupci jednotlivých složek neustále v osobním kontaktu.

Běžci v Telči pomohli těm, kteří se už rozběhnout nemohou

Dojít si k lékaři nebo si vyzvednout léky v lékárně? Pro někoho naprosto běžná věc, pro jiného obrovský problém, a to obzvláště pro lidi nemocné a nemohoucí. Řešit se to snaží sdružení Sdílení, které si vzalo za cíl vybrat peníze na auto pro zdravotní sestru, která jezdí za pacienty v Telči a okolí.

Stacionář získá nové sídlo

Hendikepovaným lidem v Jeseníku by mohl sloužit nový stacionář. A to pokud se Charitě Jeseník podaří získat dotaci na jeho výstavbu. Zařízení by mělo vzniknout na místě současného sídla na sídlišti Pod Chlumem.