Archiv: Září 2018

Příbram: Senioři letos budou společně slavit již potřetí

Zpěvák Karel Kahovec a Vladimír Walda Nerušil, příbramský Sbor přátelství a Rožmitálská Venkovanka. Tito a mnozí další vystoupí v Příbrami na počest našich starších spoluobčanů u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Zábavné odpoledne s bohatým doprovodným programem proběhne na příbramském náměstí 17. listopadu v sobotu 29. září od 14 hodin.

Členové klatovského Klubu Křišťál se zapojí do akce Víkend otevřených ateliérů – Plzeň tvořivá

Víkend otevřených ateliérů – tak se jmenuje akce, která proběhne 29. a 30. září od 14 do 20 hodin v Plzni na adrese Café Papírna. Společně s 33 umělci budou tvořit i členové klubu Křišťál Klatovy, což je spolek pro lidi s psychickým onemocněním. Zakladatelkou a vedoucí klubu je Miloslava Matějková.

Na charitativním běhu Nadace AGEL poběží i Radek Štěpánek

Dvě stovky závodníků se již v těchto dnech připravují na běh po osmikilometrové trase mezi Třincem a Českým Těšínem. V neděli 7. října zde proběhne druhý ročník charitativního běhu Nadace AGEL s názvem Těšínská osmička.

Nemocnice Na Homolce představí hyperbarickou komoru

Ve středu 26. 9. předvede Nemocnice na Homolce hyperbarickou komoru, která byla zmodernizována díky dotaci Magistrátu hl. města Prahy. Akce se osobně zúčastní radní za oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko a zástupci Nemocnice Na Homolce.

Pomoc potřebným je náplní Sociálních služeb Karviná

Pomoc a podporu potřebným a lidem v nouzi poskytují Sociální služby Karviná.

Na základních školách chybí asistenti pedagoga, hledají je i měsíce

Sehnat asistenta pedagoga do některých škol na západě Čech je obtížné. Potíže mají především na Plzeňsku a Tachovsku. Důvodem je to, že řada zájemců nemá nutnou kvalifikaci, k nástupu je odradí dojíždění a hlavně špatné finanční ohodnocení.

Srdce na dlaních pomáhalo dětem

Na charitativní akci, která se konala v sobotu 1. září, se vybralo 160 tisíc korun. Vybraná částka pomůže nemocným dětem z Táborska.

PŘEHLEDNĚ: Kolik stát vyplatí na důchodech a kde žije nejvíc penzistů

Česká republika vyplácela v tuzemsku v minulém roce celkem 3,5 milionu důchodů, dalších téměř 100 tisíc mířilo do ciziny. Dvě třetiny z nich představovaly starobní důchody. Vyplývá to z nejnovější statistické ročenky České správy sociálního zabezpečení. Státní výdaje na důchody loni poprvé překročily 400 miliard korun.

Nemocnice Na Bulovce: Nadace Křižovatka předala 25 monitorů dechu neonatologickému oddělení

Monitory „Babysence II“ v hodnotě 50 tisíc korun převzali ředitel Nemocnice Na Bulovce Mgr. Jan Kvaček a primář Neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař. Monitory pomáhají dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí“ a Nemocnici Na Bulovce je věnovala Nadace Křižovatka.

Senioři se budou učit v nové Akademii umění a kultury

Provoz Akademie umění a kultury zahajuje od letošního roku Základní umělecká škola v Habartově. Určena je přitom nejen pro místní seniory, ale také zájemce z širokého okolí. Přihlásit se je možné ještě do konce září.