Daily Archives: 12.9.2018

‚Tanky v ulicích‘ našeho těla. Jak bojovat proti vysokému cholesterolu?

První obranou v boji proti vysoké hladině cholesterolu v krvi je změna životního stylu, pacienti však často tápou, co je vlastně zdravé.

Kraj chce odkoupit pozemky na výstavbu domu pro zdravotně postižené

Radnice doporučuje zastupitelům schválit záměr prodeje pozemků Královéhradeckému kraji o celkové výměře téměř 3 300 čtverečných metrů.

Na projekt Nezastavitelní se vybralo více než 1,4 milionu korun

V sobotu na závodě Birell Grand Prix byl slavnostně zakončen letošní ročník projektu Nezastavitelní. Projekt, který pomáhá hendikepovaným k návratu do aktivního sportovního života, se uskutečnil už popáté. Vybraná částka je určena na pořízení sportovních pomůcek pro 21 účastníků, což je dosud nejvyšší počet v jednom ročníku.

Jihlava: Vysočinu čeká týden pěstounství

Ve dnech 1. října až 5. října 2018 proběhne v našem regionu pod záštitou Krajského úřadu Kraje Vysočina a MPSV Týden pěstounství. Do akce se vedle nestátních neziskových organizací doprovázejících pěstouny a příspěvkové organizace Kraje Vysočina zapojily i orgány sociálněprávní ochrany dětí při městských úřadech obcí s rozšířenou působností a základní školy.

Rolnička rozšiřuje kapacitu své odlehčovací služby

Diakonie Rolnička rozšiřuje kapacitu své odlehčovací služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením na osm lůžek a zároveň zahajuje nepřetržitý provoz této služby.

Rychnovský tréninkový byt Pferdy slaví deset let. Postižené učí samostatnosti

Pod pokličkou na plotně to bublá, brambory budou co nevidět. Šestatřicetiletý Josef Rázl zatím připravuje ražniči. Vlastní kuchyň ještě nemá, ale alespoň na pár hodin v týdnu se stává jeho královstvím kuchyň tréninkového bytu na Starém náměstí v Rychnově.

Příběhy bláznovství zahájily akce Týdnů pro duševní zdraví

Výstava instalovaná od 10. září na 11 panelech v prostorách Úřadu práce v Ústí nad Orlicí je seznámením veřejnosti s nejčastějšími duševními nemocemi doprovázenými skutečnými příběhy pacientů s nadějí na zotavení.