Daily Archives: 14.9.2018

Pacientské sdružení Inko-gnito pomáhá pacientům s inkontinencí i jejich blízkým

Únik moči, neboli inkontinence, je jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Celosvětově jím trpí 4–8 % populace. Kdyby všichni lidé s inkontinencí utvořili stát, byl by třetí největší zemí světa. V České republice se s únikem moči potýká více než 500 000 osob. Avšak zdaleka ne všichni se se svým problémem svěří lékaři. Nové pacientské sdružení Inko-gnito, z.s. vzniklo na podporu pacientů s inkontinencí i jejich blízkých.

Paralympiáda je spíš nereálná. Všechno táhnu na vlastní triko

Od školky hrál aktivně fotbal a rád jezdil na kole. Ani po těžkém úrazu, který ho upoutal na invalidní vozík, na sport nezanevřel. Tomáš Nevěčný je skvělým basketbalistou a mistrem republiky na handbiku. V Ústí nad Labem absolvuje Spolchemie Český pohár v Hanbike.

Z handicapu si nic nedělají, na ledě jsou schopní se sežrat

Už dvacetileté výročí v příštím roce oslaví sledge hokejový tým, který byl vůbec jako první založený v roce 1999 ve Zlíně. Určený je pro hráče, kteří mají postižení v dolní části těla.

Příspěvky na pomůcky? Tisíce handicapovaných si mohou polepšit

Tisícovky lidí, kteří nemohou kvůli nemocem srdce, cév nebo plic chodit, popřípadě se pohybují jen s velkými obtížemi, se mohou těšit na výrazné finanční přilepšení.

Obrat paralympijské legendy. I přes šikanu a frustraci z postižení chce do Tokia

Fenomenální hendikepovaný cyklista David Weir přehodnotil své rozhodnutí už nikdy neobléknout britský reprezentační dres. Šestinásobný paralympijský vítěz, který vloni ukončil kariéru na protest proti údajné šikaně od trenérky, chce uspět na hrách v Tokiu. Svých už šestých.