Archiv: Říjen 2018

Kardiovaskulární, nádorová a infekční onemocnění jsou nejčastějšími příčinami úmrtí diabetiků

S některou z forem cukrovky (diabetes mellitus) se potýká na osm procent obyvatel České republiky. Počet nemocných stále stoupá bez ohledu na věk či pohlaví. Meziročně se počet nových případů navyšuje přibližně o 3 000 pacientů. Největší nárůst počtu diabetiků je mezi 60. a 75. rokem, kdy se téměř zdvojnásobuje z 18 000 na 35 000 diabetiků na 100 000 obyvatel ČR. Kromě vlastního onemocnění zdravotní stav pacientů komplikují další přidružené nemoci. Nejčastější příčinou úmrtí diabetiků jsou v současnosti kardiovaskulární, nádorová a infekční onemocnění. Osud pacientů s diabetem však lze zlepšit důslednou prevencí a správně zvolenou léčbou.

Kabelkový veletrh opět táhl, vybralo se přes 47 tisíc! Děkujeme

Záplava kabelek opět pomáhala dobré věci. Šestý ročník Kabelkového veletrhu, který pořádá Deník společně s Dobrým místem pro život, ovládl v úterý první patro olomoucké Galerie Moritz.

Po nehodě skončil Suchánek na vozíku, ale nevzdal to. Teď sbírá světové medaile

V sedmnácti letech do té doby sportovně aktivní mladík a rebel Jiří Suchánek prodělal autonehodu, u které utrpěl těžké poranění krční páteře a skončil upoutaný na invalidní vozík. Za velké pomoci rodiny a díky své povaze bojovníka se nevzdal a dokonce si našel novou vášeň v podobě stolního tenisu.

Jmenuje se Brit a pracuje na radnici

Praha 5 pokračuje v projektu tzv. předvýchovy vodicích psů. Po Yukonovi a Yasmině, labradořími štěňaty, která byla na radnici na předvýchovu od loňského listopadu, je Brit dalším obyvatelem radnice. Na dvacet dní do péče si jej vzal Martin Slabý, 1. zástupce starosty.

Kdy je kožní nemoc nakažlivá?

Na oko odpudivá kožní nemoc, jakou může být lupénka, není nakažlivá a pacientů se štítit nemusíte. Naopak nenápadné bradavice nesou riziko přenosu.

Novou hvězdou Twitche je streamerka s Tourettovým syndromem

Mladá streamerka vystupující pod přezdívkou Sweet_Anita se stala novou internetovou hvězdou. Není to však kvůli jejímu hernímu umění, ani její krásné tváři. Lidé si ji oblíbili proto, jak se dokáže vyrovnat se svým Touretteovým syndromem.

Lékaři: Cukrovkáře častěji ohrožují infarkty a infekce

Diabetici jsou vůbec nejčastěji hospitalizovanými pacienty. Daleko víc je totiž ohrožují nejenom infarkty a selhání ledvin, ale také infekce. Ukázala to historicky první data Národního diabetologického registru.

MPSV spustilo informační kampaň o právech osob se zdravotním postižením

Cílem kampaně Ministerstva práce a sociálních věcí je prohloubit vnímání široké veřejnosti o tom, že lidé s postižením mají stejná práva na samostatný život jako všichni ostatní. Stále se totiž u veřejnosti setkáváme s vyčleňováním osob s postižením z běžného života. Hlavním heslem kampaně je slogan „Žít doma je přirozené“.

Liběna Rochová a Musa vytvořili společnou kolekci. Představili ji na Designbloku

Návrhářka Liběna Rochová a výtvarník Lukáš Musil (Musa) navrhli společně limitovanou oděvní kolekci Nadotek pro inovativní osvětový projekt charitativní organizace DEBRA ČR, která v Česku pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

Psi dokážou čichem rozpoznat nejen rakovinu a cukrovku, ale i malárii

Psi dokážou čichem rozpoznat určité druhy rakoviny, hrozící diabetické kóma a podle nové studie také parazity malárie u lidí, kteří nemají příznaky nemoci. Účastníky konference v New Orleansu se svými výsledky seznámili vědci z londýnské školy hygieny a tropického lékařství.