Daily Archives: 2.10.2018

První „psí doktorka“ v Česku Fanynka začala v Nemocnici Na Bulovce poslední rok své služby

Před několika dny, přesně 27. září, měla canisterapeutická fenka zlatého retrívra Fanynka „malé velké výročí“. Před šesti lety, tedy 27. září 2012, jí jako malé štěňátko předávaly Pomocné tlapky na Oddělení následné péče Nemocnice Na Bulovce a nové paničce klinické psycholožce Lence Procházkové, u které je v rodině a denně s ní docházela do práce.

Na Hluboké pokračuje modernizace centra pro seniory

Zhruba čtyři miliony korun bude stát radnici v Hluboké nad Vltavou rekonstrukce objektu pro ergoterapii, který je součástí hlubockého Domova důchodců U Zlatého kohouta.

Městská nemocnice Ostrava má nový CT přístroj

Nový počítačový tomograf – CT přístroj uvedla do provozu Městská nemocnice Ostrava. Je umístěn na Centrálním příjmu a urychlí vyšetření především pacientů, postižených mozkovým krvácením. V takových případech hrají roli minuty.

Pardubický kraj: Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu

V kulturním centru Fabrika ve Svitavách byly včera vyhlášeny krajské ceny Duhové křídlo. Ty jsou určeny jednotlivcům i zařízením v sociálních službách, dobrovolníkům a filantropům a také těm, kteří pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Slepci by uvítali více majáčků

Zvukové zařízení dokáže nevidomým usnadnit orientaci v prostoru.

Světový den zraku: Češi jsou lajdáci. Zanedbávají prevenci, kupují špatné brýle a nepečují o čočky

Světový den zraku letos připadá na 10. října. Tento den má upozornit na problémy spojené se zrakovými vadami, jako je například slepota či různé poruchy vidění a dioptrické vady. V Česku počty lidí s oční vadou neustále stoupají, navíc se snižuje věk pacientů. V péči o zrak ale Češi zaostávají.