Daily Archives: 10.10.2018

Běžci Těšínské osmičky Nadace AGEL pomohli Lydii Slezské Diakonie

Magických 333 účastníků se rozhodlo přispět na dobrou věc a v neděli 7. října podpořit charitativní závod Nadace AGEL – Těšínská osmička, který vedl od Nemocnice Podlesí v Třinci do parku Adama Sikory v Českém Těšíně.

Uznávaná divadelní terapeutka nacvičuje ve Zlíně unikátní divadelní představení

Zlín hostí jako jediné město v ČR jednu z předních osobností inkluzivního divadla na světě – Natalii I. Popovou. V prostorách Malé scény ZUŠ Zlín vzniká v těchto dnech divadelní inscenace ve spolupráci moskevského divadla Kruh, inkluzivního divadla Modrodiv a žáků Základní umělecké školy.

Koncert skupiny Sto zvířat na podporu handicapovaných sportovců rozpumpoval Klatovy

V sobotu 6. října v kulturním domě v Klatovech vystoupila skupina Sto zvířat na podporu handicapovaných sportovců. Více než stovka lidí, která dorazila, brala koncert jako skvělý mejdan a pochvalovala si úžasnou atmosféru. Předsedou pořádající organizace Lenox je Ing. Lukáš Kroupa (29) z Prahy.

Štěstí najdete v kabelce

Dobročinná akce Deníku ukázala štědrost dárců. Do Galerie Přerov si našly cestu stovky lidí a výtěžek přesáhl 38 tisíc korun

Sociálním bytům zvýhodnili nájem

Město Sokolov poskytuje městské byty společnostem, které se starají o zdravotně postižené občany. Jde o téměř třicítku bytů pro lidi z celého kraje, ve kterých chce město sjednotit nájemné na 33 korun za metr čtvereční.

Handicapovaní dali sezoně vale

Dva v jednom. Handicapovaní sportovci soutěžili ve dvou skupinách. Jedna se účastnila Českého poháru, který je pro vybrané skupiny postižení, druhá parta závodila na atletickém mítinku Rozloučení se sezonou. To vše na Městském atletickém stadionu.