Daily Archives: 12.10.2018

Konto Bariéry: Škola bez bariér – sen každého zdravotně postiženého dítěte

Jak ten sen postupně a napříč republikou pro všechny děti zrealizovat? Jak tomu snu můžete pomoct i vy – řadoví občané, podnikatelé, majitelé malých, středních i velkých firem? Prozradíme a bude se vám to líbit, bude vás to bavit.

Dny zdraví bojovaly s kouřením

V Táboře na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka se uskutečnily v úterý 10. října Dny zdraví. Jedná se osvětovou kampaň, která si klade za cíl informovat lidi v péči o zdraví a zdravém životním stylu. Na náměstí mohli lidé zajít ke stánkům sportovních, sociálních či zdravotních organizací.

Taje Altaje, jak se plní životní sen

„Taje Altaje – jak se plní životní sen“ je název výstavy, kterou uspořádal nově založený LIONS CLUB PLZEŇ LADIS, jako svoji první společenskou akci.

Nemocní s lupénkou by měli aktivně hledat účinné možnosti léčby

100 milionů nemocných lupénkou na celém světě znamená globální problém. Podle Světové zdravotnické organizace by mu měli věnovat pozornost odborníci ve zdravotnictví a politici, aktivní v hledání vhodných možností léčby ale musí být i pacienti.

Proč chytnete chřipku, když se očkujete?

V roce 2017 bylo v České republice hospitalizováno 1760 osob jen kvůli chřipce. Průměrná délka hospitalizace byla 6,3 dny a 66 hospitalizovaných na následky chřipky zemřelo. Celkem je u nás téměř čtyři miliony chronicky nemocných osob ve věku 3-64 let a osob starších 65 let, které jsou v riziku nákazy virem chřipky. Proočkovanost této rizikové skupiny je pouhých 16 %, zatímco v jiných vyspělých státech EU je míra proočkovanosti u seniorů až 75 %. Proč se to děje, když ochrana před tak diskutovaným virem existuje?