Archiv: Listopad 2018

Po pádu na lyžích ochrnul. Nyní pomáhá stovkám vozíčkářů!

Heřman Volf v zimě 2006 nešťastně spadl na lyžích. „Ještě, než se kolem mě usadil sníh, věděl jsem, že je něco hodně špatně.“ Bylo mu čtyřicet. Měl ženu, dvě malé děti, žil naplno. Už v nemocnici, kde mu zachránili život, se rozhodl, že to nevzdá.

Senioři zažili jízdu na horské dráze. Sice virtuální, ale i tak si ji užili

Holky, on mi ten slon čůral doslova za mými zády. To sdělovala jedna z účastnic workshopu virtuální reality pro seniory, který se uskutečnil v Domě s pečovatelskou službou ve Stříbře.

Ombudsmanka: Stát selhává v pomoci rodinám s autistickými dětmi

Zatímco svět se dojímá nad videem s malým autistickým chlapcem, který si šel popovídat s papežem Františkem, v Česku je situace jiná. Rodiče dětí trpících poruchou autistického spektra tu totiž mají problém sehnat pobytové i ambulantní služby, které by jim odlehčily v celodenní péči a současně umožnily jejich potomkům dostat se do společnosti.

Současné sociální služby pro seniory jsou jistotou, že se lidé nemusí bát zestárnout

Konference konaná 29. listopadu v Ústí nad Orlicí v rámci projektu Služby pro seniory ve 21. století v Pardubickém kraji přinesla řadu informací o dostupnosti současné moderní péče o zdravotně postižené a lidi vyššího věku.

Charitativní zumba na Smržovce opět pomůže

Už poosmé se v Parkhotelu Smržovka uskuteční Velký charitativní zumba maraton. Letos datum vyšlo na sobotu 1. prosince, akce startuje ve 14 hodin.

V Hamru upekli bramboráky a pomohli tak Filípkovi a Míšovi

V sobotu 24. listopadu se konala dobročinná akce Pečeme bramboráky pro Filípka a Míšu.

Choďte, hrozí nám krach, vyzvala kavárna zaměstnávající postižené. Zabralo to

Obecně prospěšná společnost Zajíček na koni se už patnáct let stará o handicapované děti, s jejich rostoucím věkem ale vyvstala otázka, co s nimi bude dál. Na přání jejich rodičů byla proto před třemi lety založena kavárna AdAstra, kam tito mladí dospělí začali docházet stejně jako zdraví jedinci do práce. Od začátku má ale podnik finanční problémy.

Lidé se mohou seznámit se dvěma speciálními hrami pro nevidomé

Se dvěma speciálními hrami pro nevidomé se tuto sobotu mohou lidé seznámit v Jihlavě. Celorepublikové turnaje ve showdownu a v simulované zvukové střelbě pro nevidomé se uskuteční v sídle Tyflo ČR ve Fritzově ulici do deseti hodin.

Benefiční mikulášský koncert a večírek v Psárech

Předvánoční setkání rodin s dětmi a klientů Domova Laguna s mikulášskou nadílkou, skvělou hudbou, zábavným doprovodným programem pro děti i dospělé a svátečním pohoštěním proběhne v sobotu 1. prosince v Psárech u Prahy. Akce se koná na podporu klientů Domova Laguna Psáry.

Lze obelstít Boha? Jak genetici mohou zasáhnout do kódu nepočatých dětí

Genetika je mocná věda. Dokáže měnit a upravovat vlastnosti rostlin i zvířat a pustila se také do lidí. Co se před lety zdálo jako sci-fi, je díky ní realitou. Její síla roste a ona expanduje do řady odvětví. Nejvíc nás ale zajímá klinická (medicínská) odnož, která pomáhá léčit a umí zařídit, aby se rodily zdravé děti. Umí?