Daily Archives: 12.11.2018

Jak se žije lidem bez sluchu? Na úřadech potřebujete tlumočníka, říká mladý programátor

Skoro třicetiletý programátor Jakuba Peřina studoval na Masarykově univerzitě v Brně a na Gallaudet University v USA. Rád dělá své vlastní projekty, cestuje a zajímá se o politiku. Na první pohled běžný příběh mladíka. Potýká se ale s tím, že neslyší.

MPSV podává pomocnou ruku domácím hospicům a duševně nemocným

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) uvolnilo z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) dalších 150 milionů korun. O dotaci z těchto prostředků mohou prostřednictvím Výzvy č. 95 žádat organizace na projekty, které pomáhají lidem s duševním onemocněním, poskytovatelé domácí hospicové péče či tzv. neformální pečovatelé.

Přišel o zrak, ale masíruje Bílou i Margitu

Bývalý cirkusák a „učitel“ koní trpí od dětství vážným onemocněním zraku. Ačkoliv je nevidomý, patří ke špičce mezi maséry. Rudolf Kosina z Litomyšle spolupracuje s předním českým fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Pořádá také benefiční koncerty. A ostře se ohrazuje proti týrání zvířat v cirkusech…

Má šest vážných onemocnění. Bez barometrů nemůžu žít, říká myastenik

Roman Roun je nositelem šesti vážných autoimunitních onemocnění, podle některých lékařů je to dokonce nejvíc v celé Evropě. „Když máte těch nemocí tolik, je složité to vyvážit,“ přiblížil pro iDNES.cz život s několika vážnými onemocněními. Velký vliv na jeho stav má i počasí, hlavně tlak. „Takže mám doma asi tři barometry,“ vysvětlil.