Daily Archives: 13.11.2018

Pomáhat druhým JE I DÁREK PRO MNE

Když byl Ivo Vondrák zvolen v říjnu 2017 poslancem Parlamentu České republiky, rozhodl se, že vzhledem k souběžným funkcím poslance a hejtmana Moravskoslezského kraje věnuje každý měsíc finanční příspěvek ve výši 30 000 korun ze svého poslaneckého platu na charitativní účely. V listopadu podpoří částkou 10 000 korun úhradu elektrického vozíčku Přemysla Ulmana a částka 20 000 korun poputuje k Anně Juroškové na rehabilitace SENZA ERGO.

ADRA vede dobrovolnické programy i v Kroměříži

Dobrovolnické centrum ADRA nově vede od října dobrovolnické programy i v Kroměříži. Zařadilo se tak mezi města, která nabízí možnost dobrovolnické služby v partnerských zařízeních, jako jsou domovy pro seniory či domovy pro osoby se zdravotním postižením.

Komplikace. Nevidomým hrozí kvůli EET ukončení živnosti

Namísto vlastní živnosti prázdné ruce a cesta na pracovní úřad pro sociální dávky. Tak může od Nového roku skončit řada handicapovaných podnikatelů, například nevidomých nebo hluchoslepých, kteří si budou muset pořídit pokladnu pro EET. Tu ovšem kvůli svému handicapu nedokážou obsluhovat.

I mentálně postižení mohou pracovat, díky Hátě

S Hátou do práce. To je projekt, který úspěšně pokračuje v Ledči nad Sázavou. „Díky němu se nám podařilo 21 nějak znevýhodněným osobám nastoupit na pracovní trh,“ informuje za společnost Háta z Ledče Štěpánka Vrbová.

Před proleženinami varuje preventivní akce Nemocnice Prostějov

Zhoršenou kvalitu života nebo dokonce i ohrožení na životě mohou mít za následek takzvané dekubity, které postihují především částečně či zcela imobilní osoby. Nemocnice Prostějov se proto zaměřuje na osvětu a v rámci Světového dne Stop dekubitům připravila na čtvrtek 15. listopadu preventivní akci.

Do nového centra pro nevidomé v Ostravě se dostanou i vozíčkáři

Lidem z Moravskoslezského kraje, kterým slábne zrak, nebo oslepnou, pomáhají od roku 1991 odborníci krajského ambulantního střediska Tyfloservisu. Buď jezdí za nimi domů, nebo je zvou do svého centra v Ostravě. To se nyní přestěhovalo na Prokešovo náměstí číslo 5, kam se dostanou i vozíčkáři.