Daily Archives: 28.11.2018

Benefiční mikulášský koncert a večírek v Psárech

Předvánoční setkání rodin s dětmi a klientů Domova Laguna s mikulášskou nadílkou, skvělou hudbou, zábavným doprovodným programem pro děti i dospělé a svátečním pohoštěním proběhne v sobotu 1. prosince v Psárech u Prahy. Akce se koná na podporu klientů Domova Laguna Psáry.

Lze obelstít Boha? Jak genetici mohou zasáhnout do kódu nepočatých dětí

Genetika je mocná věda. Dokáže měnit a upravovat vlastnosti rostlin i zvířat a pustila se také do lidí. Co se před lety zdálo jako sci-fi, je díky ní realitou. Její síla roste a ona expanduje do řady odvětví. Nejvíc nás ale zajímá klinická (medicínská) odnož, která pomáhá léčit a umí zařídit, aby se rodily zdravé děti. Umí?

Nová metodika radí učitelům, jak zlepšit výuku neslyšících

Národní ústav pro vzdělávání (NÚV) přichystal novou metodiku, která vysvětluje, jak učit český jazyk děti se sluchovým postižením. Materiál je v češtině i v české znakové řeči, je přístupný on-line a mohou jej využívat učitelé ve speciálních i v běžných školách, stejně tak rodiče či studenti pedagogických fakult. Vznikl ve spolupráci s komunitou neslyšících, dále s učiteli a odborníky z vysokých škol.

Na ranči se hendikepovaným uleví. Mají ze sebe lepší pocit

Ranč spolku Robinsonky pomáhá lidem díky zooterapii, canisterapii či třeba hipoterapii.

Zpátky do života aneb Elektrokolo změnilo život dalším třem hendikepovaným lidem

Elektrokolo jako návrat do aktivního života pro ženu po lymské borelióze, muže s degenerativním onemocněním páteře a slečnu s McCuneův-Albrightův syndromem věnovala společnost Apache Bicycles na závěr projektu Apache mění život 2018. Účastníci projektu uvedli, že cítí pozitivní změnu.