Daily Archives: 30.11.2018

Po pádu na lyžích ochrnul. Nyní pomáhá stovkám vozíčkářů!

Heřman Volf v zimě 2006 nešťastně spadl na lyžích. „Ještě, než se kolem mě usadil sníh, věděl jsem, že je něco hodně špatně.“ Bylo mu čtyřicet. Měl ženu, dvě malé děti, žil naplno. Už v nemocnici, kde mu zachránili život, se rozhodl, že to nevzdá.

Senioři zažili jízdu na horské dráze. Sice virtuální, ale i tak si ji užili

Holky, on mi ten slon čůral doslova za mými zády. To sdělovala jedna z účastnic workshopu virtuální reality pro seniory, který se uskutečnil v Domě s pečovatelskou službou ve Stříbře.

Ombudsmanka: Stát selhává v pomoci rodinám s autistickými dětmi

Zatímco svět se dojímá nad videem s malým autistickým chlapcem, který si šel popovídat s papežem Františkem, v Česku je situace jiná. Rodiče dětí trpících poruchou autistického spektra tu totiž mají problém sehnat pobytové i ambulantní služby, které by jim odlehčily v celodenní péči a současně umožnily jejich potomkům dostat se do společnosti.

Současné sociální služby pro seniory jsou jistotou, že se lidé nemusí bát zestárnout

Konference konaná 29. listopadu v Ústí nad Orlicí v rámci projektu Služby pro seniory ve 21. století v Pardubickém kraji přinesla řadu informací o dostupnosti současné moderní péče o zdravotně postižené a lidi vyššího věku.

Charitativní zumba na Smržovce opět pomůže

Už poosmé se v Parkhotelu Smržovka uskuteční Velký charitativní zumba maraton. Letos datum vyšlo na sobotu 1. prosince, akce startuje ve 14 hodin.