Archiv: Prosinec 2018

Benefiční výstava pomohla sociálním zařízením

Dvanáct dní trvala předvánoční prodejní výstava a její 16. ročník byl opět úspěšný. Prodejem adventních rukodělných výrobků a kalendáře fotografa Jana Vávry se podařilo získat rekordních 49 570 korun.

Hradec Králové: Město pořádá vánoční trhy pro chráněné dílny

Tradiční vánoční trhy proběhly v Hradci Králové. Výrobky chráněných dílen jsou rok od roku oblíbenějším dárkem pod stromeček. Své o tom ví zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří v hradecké centrále nakupovali ve středu 12. prosince od pěti chráněných dílen.

Praha 5: Petr Lachnit a Martin Slabý zahájili Mikulášskou nadílku hlavně pro pejsky

Centrum výcviku psů pro postižené, nezisková organizace Helppes, pořádalo v sobotu 8. prosince s podporou Městské části Praha 5 Mikulášskou pro hodné (i zlobivé) pejsky.

Dražba vynesla přes třicet tisíc

Vydatný vánoční dar nadělili Lize vozíčkářů představitelé ženského volejbalového klubu Králova Pole.

Tělo a technika, to je nová a potřebná interaktivní expozice v Dolních Vítkovicích

Ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích byla ve středu 12. prosince otevřena netradiční expozice s s názvem Tělo a technika. Chce ukázat návštěvníkům, jak technika pomáhá hendikepovaným.

Vláda: Slavnostní večer Vládního výboru pro zdravotně postižené občany

V rámci oslavy Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením uspořádal Vládní výbor pro zdravotně postižené občany 7. prosince 2018 Slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením.

Nakupte pro dobrou věc

Dobročinný obchod Naděje ve spolupráci s komunitní kavárnou Cafe 21 pořádá 5. ročník dobročinného bazaru v Uherském Hradišti. Za symbolickou cenu zde bude možné nakoupit drobnosti do domácnosti, něco na sebe – a také vánoční dárky, které udělají radost vašim blízkým a zároveň pomohou dobré věci.

Golf: Zlato pro ČR na Algarve Open

Předposlední turnaj Světového poháru EDGA Golf Tour 2018 hendikepovaných se hrál v portugalském Algarve na hřišti Pestana Vila Sol. České barvy byly opět vidět.

Klienty žijící na hradě Rychburk čeká stěhování

Podpora přesunu klientů sociálních služeb z ústavů do komunitního bydlení pokračuje. Radní Pardubického kraje se teď zabývali záměry, jež pomůžou i klientům z Předhradí, kteří přebývají v tamějším Domově na hradě Rychmburk.

Krásná Lípa chystá stezku pro vozíčkáře

Bezbariérovou úpravu turistické trasy z velké části zaplatí kraj.