Daily Archives: 3.12.2018

Nemocné děti se mohou těšit na hračky a stavebnice

Sestry z Agátina světa už vysbíraly stavebnice za více než 150 500 korun

Senioři požadují zlepšení dostupnosti kvalitní zdravotní péče ve všech regionech

Kvalitní a nejmodernější zdravotní péče je pro seniorskou populaci v některých regionech stále obtížně dostupná. Na páteční mezinárodní odborné konferenci s názvem Zdravotní aspekty kvality života českých seniorů pořádané pod záštitou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a za účasti premiéra Andreje Babiše se na tom shodli účastníci konference z několika evropských zemí, zástupci českého zdravotnictví a zejména představitelé Rady seniorů ČR, která konferenci pořádala.

Postižené matky bojují o své děti. Často i u soudu

I ženy s mentálním handicapem mají právo na mateřství.

Věříme, že částku na prospěšnou věc letos opět dokážeme navýšit

Karel Podhajský přibližuje charitativní turnaj, který hostí hala v Třebši.

Cílem finále. Půlpán míří do Kostariky

Kalendářní rok 2018 zakončí stolní tenista z Třibřich David Půlpán pikantním turnajem v Kostarice, kde si český reprezentant klade významné cíle.

Osamělým seniorům plní přání

Babičky i dědečkové v kraji dostávají dárky díky Ježíškovým vnoučatům.

Sociální služby nachystaly trhy

Domov Sluneční dvůr se snaží zapojovat zdravotně postižené ženy do běžného života. I proto se organizace už několik let účastní vánočních prodejních trhů.

Ústí nad Labem: Dálkové ovládače pomohou nevidomým při orientaci

Dálkové ovladače hlasových majáčků na zastávkách, ve vozech MHD i na úředních budovách věnovalo ústeckému Oblastnímu spolku nevidomých a slabozrakých město Ústí nad Labem.

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie touží po obyčejném pohybu. Přestože se narodila s vývojovou vadou, miluje jízdu na koni a ráda by zkusila i další sporty. K tomu by místo staré protézy potřebovala bionickou nohu. Pomoci ji můžete příspěvkem do vánoční sbírky na iDNES.cz.

Přenos žloutenky C: Jehly, sex a tetování

Hepatitida neboli lidově žloutenka je onemocnění virové. Typ C se přenáší krví, ale uživatelé drog nejsou zdaleka jediní, koho se nemoc může týkat. Do rizikové skupiny spadají také lidé často střídající sexuální partnery, zdravotnický personál nebo osoby s tetováním či piercingem.