Daily Archives: 5.12.2018

Jiří Smékal slaví čtvrt století se sportem

Informaci z titulku je třeba upřesnit. 25. narozeniny slaví 1. Centrum zdravotně postižených Jihočeského kraje. Jiří Smékal je jeho ředitelem.

Cestu do kanceláře ukazují v Jablonci na webu

Jablonecký magistrát je bezbariérový. Handicapované navede i internet.

Vodafone má 10GB tarif za 538 korun pro osoby se speciálními potřebami

Vodafone připravil dva speciální mobilní a jeden internetový tarif pro osoby se speciálními potřebami. Tarify jsou levnější než běžná nabídka, například ten s 10 GB dat vyjde zhruba na polovinu běžné ceny.

Umělci potěšili klienty Domova Laguna Psáry

V Psárech u Prahy proběhl 1. prosince benefiční mikulášský koncert a večírek na podporu klientů Domova Laguna Psáry. Předvánoční setkání rodin s dětmi a klientů Domova s mikulášskou nadílkou, skvělou hudbou, zábavným programem pro děti i dospělé a svátečním pohoštěním proběhlo ve skvělé atmosféře.

Věř a víra tvá tě uzdraví

Ve Švédsku kdysi provedli studii, ve které zjišťovali, co u pacientů s bolestí zad rozhoduje o tom, jak dlouho budou stonat. Ukázalo se, že rozhodující nebyla závažnost objektivního nálezu při prvním vyšetření, nýbrž verdikt lékaře, jak dlouho pacient bude stonat.

Workshop ve zlínské nemocnici naučí zdarma péči o příbuzné s omezeným pohybem

Nadační fond Zůstaneme doma nabízí pro zájemce, kteří doma pečují o příbuzné s omezeným pohybem, poslední workshop v letošním roce. Uskuteční se v pátek 7. prosince od 16 hodin přímo ve zlínské nemocnici. Akce je zdarma.

Krásné hasičky z Libědic v akci. Jejich kalendář pomůže nemocnému Toníkovi

Peníze z prodeje netradičního kalendáře pokryjí výdaje za výcvik psího pomocníka pro chlapce z Jirkova.

Pečovatelské služby denně a déle. Už ale jen pro Chodov

Sedm dní v týdnu a do dvaceti hodin denně. Chodov od nového roku rozšíří poskytování pečovatelské služby svým obyvatelům.

Poslanci zmírnili pravidla pro výplatu dávek v poukázkách

Poslanecká sněmovna dnes přijala změnu zákona o pomoci v hmotné nouzi ve znění navrženém Senátem. Senioři nad 70 let, invalidé, osoby závislé na pomoci druhé osoby či klienti v pobytových sociálních službách a další zranitelné osoby již nebudou dostávat část příspěvku v poukázkách. Původní opatření mělo sloužit jako obrana proti zneužívání této pomoci. V praxi se však projevilo jako problematické a poškozující poctivé a zranitelné klienty sociálního systému.