Archiv: Leden 2019

Místo narkomanů místo pro potřebné

Objekt v hradecké Honkově ulici dlouhá léta obývali bezdomovci a narkomani. Již letos by tu mohlo vznikat zázemí pro odlehčovací službu.

Kabelky pomohou dětem

Začala velká sbírka kabelek, které půjdou do dražby. Výtěžek použije sdružení Prohandicap.

Benefice Zpíváme pro Tebe se blíží, koupí důležitý kočárek

Severočeské divadlo 7. března v 18 hod. hostí 7. benefici Zpíváme pro Tebe. Pořádá ho Ústecký dětský sbor, hlavními partnery jsou Univerzita J. E. Purkyně a Pedagogická fakulta.

Veřejný ochránce práv: Invalidní důchod i v případě chybějících lékařských zpráv

Ke stanovení data vzniku invalidity může v mimořádných situacích, když nejsou k dispozici lékařské zprávy, napomoct i výkaz péče od zdravotní pojišťovny.

S rakovinou je třeba rozmlouvat, radí onkoložka. Lékař nesmí brát naději

V moderní době se zhoubný nádor objeví u každého čtvrtého člověka. S nádorem by lidé měli umět rozmlouvat a velmi důležité je se s chorobou vyrovnat. V moderní léčbě už jsou daleko lepší vyhlídky na vyléčení, hlavní je to nevzdávat, říká v rozhovoru onkoložka a psychoterapeutka Olga Dostálová.

Neslyšící volá na úřad, slepý mu online odepisuje

Může si neslyšící zavolat po telefonu na úřad a vyřídit své požadavky, když v reproduktoru nic neuslyší? Proč ne. Pomáhat mu v tom bude dokonce nevidomý a může to celkem dobře fungovat.

Hašek s Výtiskem si vyzkoušeli para hokej. „Je to těžké,“ shodli se

Jen něco přes tři měsíce zbývá do začátku světového šampionátu v para hokeji, který na přelomu dubna a května bude hostit vítkovická Ostravar Aréna.

ČD loni přepravily rekordní počet cestujících se zdravotním hendikepem

Zájem o cestování vlakem mezi lidmi se zdravotním hendikepem, například na vozíku, roste. Loni přepravily České dráhy rekordní počet 7 546 osob, které si svou cestu objednaly prostřednictvím objednávkového systému národního dopravce.

David Kratochvíl? Plavec a velký bojovník

Před jedenácti lety se narodil velký talent. Chlapec, kterému ale osud příliš nepřál. David Kratochvíl z Halže u Tachova prošel společně se svou rodinou těžkou životní zkouškou.

Na hejtmanství mohou nyní volat i neslyšící

Zavolat na krajský úřad mohou nově i lidé, kteří neslyší. Ať už vůbec, nebo jen velmi špatně. Ve středu o tom informovala Helena Frintová ze sekretariátu hejtmanky. Plnohodnotnou domluvu zprostředkuje lidem komunikujícím v češtině simultánní přepis řeči volaného.