Daily Archives: 7.1.2019

Lidé z řadovek jsou štědřejší než ti z paneláků, říká koledník Tříkrálové sbírky

Venku je lehce nad nulou a trojice mladíků v kostýmech mudrců z Východu vyráží do ulic. „My tři králové jdeme k vám, my jsme k vám přišli zdaleka,‘ slyší zpívat obyvatelé Blanska. Martin Matuška jako Baltazar, Hynek Effenberger jako Melichar a Pavel Odehnal jako Kašpar s kasičkou na krku putují po jasně vytyčené trase dům od domu a vybrírají peníze na charitu.

Sbírají víčka a pomáhají potřebným

Na sběr víček jsou rozporuplné názory. Každopádně policisté i občanští zaměstnanci Policie ČR Karlovarského kraje ve sbírání víček nepolevují a shromažďují je už téměř pět měsíců.

Děti, senioři i zvířata. Nadace Preciosa rozdala za 25 let 250 milionů

Peníze od Nadace Preciosa pomohly v uplynulých 25 letech především v Libereckém kraji, kde působí stejnojmenná sklářská firma. Dvacet pět let Nadace Preciosa, za níž stojí právě největší sklářská firma v republice, přineslo na dobročinné účely 250 milionů korun.

Pro postižené je událost i prosté skládání ubrousků, říká Markéta Šulcová

Markéta Šulcová sice vystudovala Katolickou teologickou fakultu na Univerzitě Karlově, ale už léta věnuje svůj čas zdravotně postiženým lidem. U zrodu jejích projektů stál osobní příběh. Nejmladší sestra má totiž Downův syndrom a současně trpí autismem. Před třemi lety otevřeli v centru Prahy kavárnu AdAstra, která zaměstnává handicapované. Jde o jednu z aktivit obecně prospěšné společnosti Zajíček na koni.